Coca Cola 5 milyon TL'lik sosyal projelerle 'Hayata artı' katacak

Çevre ve toplum projelerini hayata geçirmek için 'Hayata Artı Vakfı'nı kuran Coca Cola Türkiye, 2009-2010 yıllarında gerçekleştirecek projelere 5 milyon TL harcamayı planlıyor

Coca Cola Türkiye, kamu-sivil toplum ve özel sektör işbirliklerinin gelişmesini sağlayarak çevresel ve toplumsal projeleri hayata geçirmek üzere Coca-Cola Hayata Artı Vakfı'nı kurdu. Çevreye duyarlı sosyal sorumluluk projelerine imza atacaklarını belirten Coca Cola Avrasya ve Afrika Grubu Başkanı ve Hayata Artı Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Ahmet Bozer, vakfın öncelikli hizmet alanının doğal kaynakların korunmasına yönelik olduğunu söyledi. Dünyadaki büyüme ile birlikte doğal kaynaklarda sıkıntılar yaşandığını dile getiren Bozer, 2009- 2010 boyunca vakıf öncülüğündeki çevre ve toplum projeleri için yaklaşık 5 milyon TL harcamayı planladıklarını söyledi.

"TÜRKİYE MODEL OLDU"
Coca Cola Türkiye'nin Avrasya ve Afrika'daki 90 ülke arasında iş hacmi bakımından ikinci sırada, dünya klasmanında ise 12'nci sırada yer aldığını kaydeden Bozer, Türkiye'nin diğer ülkeler tarafından ekonomik model olarak alındığını söyledi. 20 yöneticiyi yurt dışına ihraç ettiklerini ve birçoğunun merkezlerinde çalıştığını anlatan Bozer, "Türkiye, Coca-Cola sistemi içerisinde ekonomik açıdan lider ve model ülkelerden birisi, şimdi toplumsal sorumluluk alanında da bu rolü üstlenecek" dedi. Krizin geçici olduğunu, dünyanın tekrar bir büyüme dönemine girdiğini, bu yüzden de doğal kaynaklar ve sürdürülebilir büyüme gibi sorunların olacağını belirten Bozer, ''2008 yılında Coca-Cola şirketi ve dünya üzerindeki vakıflarımız tarafından yaklaşık 82 milyon dolar kaynağı toplum odaklı projeler için kullandık'' diye konuştu. Coca-Cola Türkiye Başkanı ve Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Galya Frayman Molinas da, Türkiye'de bugüne kadar 700 milyon dolarlık ekonomik yatırım yaptıklarını söyledi. 2005'den bu yana Coca-Cola Türkiye ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı işbirliğiyle yürütülen Hayata Artı Gençlik Programı'nın, sürdürülebilir, katılımcı ve yerel projeleri ile kendi geleneğini oluşturduğunu kaydeden Molinas, bu geleneğin vakıf çatısı altında devam edeceğini ifade etti.

50 projede 300 kişi görev aldı
Coca Cola Avrasya ve Afrika Grubu Başkanı ve Hayata Artı Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Ahmet Bozer (sağda) ile Coca-Cola Türkiye Başkanı ve Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Galya Frayman Molinas, bugüne kadar 50 değişik projede 300 kişinin görev aldığını açıkladı.

BİZE ULAŞIN