Seyrantepe'de kararlar son dakikaya kaldı

Bugün yapılacak Seyrantepe ihalesi için firmalar kararlarını son dakikaya bıraktı. Sadece Aşçıoğlu İnşaat net olarak ihaleye katılacağını açıkladı

Seyrantepe Spor Kompleksi için gerçekleştirilecek 4'üncü ihale bugün gerçekleştiriliyor. Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) Ankara'daki merkez binasında gerçekleşecek ihale için firmalar saat 15:30'a kadar teklif dosyalarını sunabilecek. İhale Komisyonu 15:30'dan itibaren teklif dosyalarını açmaya başlayacak. Şu ana kadar yaklaşık 12 firmanın ihale şartnamesi aldığı belirtiliyor. Şartname alan firmalardan Aşçıoğlu İnşaat, Siyah Kalem İnşaat, Teknik Yapı, Sembol İnşaat, Türköz-Oliv Yapı ortaklığı Seyrantepe ihalesine katılacaklarını açıklamışlardı. Geçtiğimiz günlerde Türköz İnşaat, finansal krizin etkilerinin devam etmesi ve Belçikalı ortaklarının çekinceleri üzerine ihaleye girmekten vazgeçtiğini açıklamıştı. Eski Likör Fabrikası arazisine ilişkin imar planlarına yürütmeyi durdurma kararının çıkması ve Ali Sami Yen arazisi planlarına ilişkin Ocak 2009'da 9'uncu İdare Mahkemesi'ne yürütmeyi durdurma talebiyle başvuru yapılması da Seyrantepe'yle ilgilenen firmaların kafalarını karıştı. Aşçıoğlu dışındaki firmalar yönetim kurullarında ihaleye katılıp katılmamayı yeniden değerlendiriyor. Bu firmaların ihaleye katılsalar bile ihale komisyonuna teklif yerine teşekkür mektubu sunabilecekleri konuşuluyor.

1'İNCİ İHALE
Bozoğlu İnşaat: 474 milyon 574 bin liralık satış geliri. TOKİ'ye 118 milyon 643 bin ve satış geliri üzerinden yüzde 25 arsa bedeli.

2'NCİ İHALE
Talu-Alke: 777 milyon 777 bin lira satış geliri. TOKİ'ye 234 milyon 567 bin lira gelir payı

3'ÜNCÜ İHALE
Siyah Kalem:
TOKİ'ye satış geliri üzerinden 64 milyon 778 bin 936 liralık pay, toplam satış gelirinin 543 milyon 600 lirayı aşması halinde de yüzde 2 arsa payı.


BİZE ULAŞIN