Haber turu!

Turizmci de KDV iadesinden yararlansın'
Geçtiğimiz hafta ihracaçtı kapsamına alınan turizmciler uygulamanın kapsamından memnun değil. Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Sururi Çorabatır, ihracatçı kapsamına alınan turizmcilern KDV iadesi gibi bazı avantajlardan yararlanamadığını söyleyerek uygulamanın kapsamının diğer ihracatçı sektörlerle aynı koşullara getirilmesi gerektiğini söyledi.

Bodrum biletini gösterene % 20 indirim
Bodrum Yatrımcılar Tanıtım Vakfı (BOYTAV) öncülüğünde Bodrumlu turizmciler ve acentaların biraraya gelerek bölgedeki turizmi canlandırmak için "Bodrum sizi çağırıyor" isimli yeni bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında oteller, havayolları, restoranlar, bölgedeki mağazalar Bodrum biletini gösteren yerli turistlere yüzde 20'e varan indirim uygulanıyor. Kampanya kapsamında Onur Havayolları da uçak biletlerinde indirim yapıyor.

İstanbul Modern'de müzeli iftar mönüsü
İstanbuL Modern, Ramazan'da müze ziyaretini iftar yemeklerini ile birleştiriyor. Kurumlar ve özel gruplar için 18.00-22.00 saatleri arasında açık olacak İstanbul Modern'in hazırladığı Müzeli İftar Mönüsü'nün kişi başı ücreti 65 TL. Sadece iftar mönüsü ise kişi başı 75 TL. Müzede ayrıca gruplara özel olarak uzman eşliğinde turlar da yapılacak.

BİZE ULAŞIN