Haber turu

Oracle, CEO maaşını yıllık 1 dolara indirdi
YAZILIM şirketi Oracle, 1 milyon dolar olan CEO maaşını 2010 mali yılında 1 dolara indirecek. Oracle CEO'su Larry Ellison'ın kesinti konusunda yönetimle anlaştığı bildirildi. Oracle, şirketin önemli sermaye ortağı olarak görülen ve büyümede aktif rolü nedeniyle maaş alması gerektiğine inandığı Ellison ile 1 dolarlık maaş için anlaşmaya varıldığını duyurdu.

'ABD hâlâ zayıf yine dibi görebilir'
FED Başkanı Ben Bernanke'nin iyimser açıklamalarının aksine tehlikenin devam ettiğini savunanlar da var. Harvard Üniversitesi ekonomi profesörü Martin Feldstein, zayıf olan ABD ekonomisinin önümüzdeki yıl kurtarma paketindeki bütçenin tükenmesi ile yeniden dibi görme riski ile karşı karşıya olduğunu söyledi.

Murdock'ın CEO maaşı yüzde 40 düştü
NEWS Corp'un sahibi ve CEO'su Rupert Murdock'ın maaşı da krizden nasibini aldı. Şirketin genel kurul beyannamesine göre geçen mali yılda 30.1 milyon dolar kazanan ünlü medya patronunun bu yılki CEO maaşı yüzde 40 azalarak 18 milyon dolara geriledi. Şirketin kriz ve resesyonun ortasında gelir ve hisse senedi değerlerinin düşmesiyle Murdock'ın prim geliri de yüzde 69 düşüşle 5.4 milyon dolara indi.

BİZE ULAŞIN