8 bankaya soruşturma

Rekabet Kurumu, kamu kurumu veya özel firmalara maaş ödemelerine yönelik teklif ettikleri promosyonlar konusunda 8 banka hakkında soruşturma başlattı.

Rekabet Kurumu'nun internet sitesinden yapılan açıklamada, Rekabet Kurulu'nun 19 Ağustos 2009 tarih 09-36/919-M sayılı ve 24 Ağustos 2009 tarihli 09-37/924-M sayılı kararlarıyla kamu kurumu veya özel firmalara maaş ödemelerine yönelik teklif ettikleri promosyonlar konusunda aralarında anlaştıkları iddiası ile Türkiye Garanti Bankası A.Ş., Akbank T.A.Ş., Türkiye İş Bankası A.Ş., Yapı ve Kredi Bankası A.Ş., Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O., Finans Bank A.Ş., Denizbank A.Ş., Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.
(Koçbank A.Ş.'nin eylemlerinden dolayı) ve T. Halk Bankası A.Ş. (Pamukbank T.A.Ş.'nin eylemlerinden dolayı) hakkında 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun uyarınca soruşturma açılmasına karar verildiği belirtildi. Ayrıca Rekabet Kurulu'nun 09-36/919-226 sayılı kararında Garanti Bankası A.Ş., Akbank T.A.Ş. ve HSBC Bank A.Ş. hakkında Kültür ve Turizm Bakanlığı personeline ödenecek maaş promosyonu konusunda anlaştıkları iddiasına ilişkin herhangi bir delile ulaşılamadığından, soruşturma açılmasına gerek olmadığına ve şikayetin reddine karar verildiği kaydedildi.
BİZE ULAŞIN