Memur istediğini alamadı

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, hükümetin memur maaşlarına yapılacak zam konusundaki teklifini getirmediğini belirterek, ''Siyasi irade henüz masaya oturmadı'' dedi.

Gündoğdu, toplu görüşmelerin 5. turunun ardından Başbakanlık Merkez Bina önünde yaptığı açıklamada, toplantıda bürokratların iradesinde değerlendirmeler yapıldığını savundu.

Bürokratların, 2002-2009 yıllarına ilişkin geriye dönük çalışmayı iyi yaptıklarını dile getiren Gündoğdu, ancak 2010 yılına ilişin herhangi hazırlık olmadığını ileri sürdü.

Ahmet Gündoğdu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve ekonomi ile ilgili bakanların ekonomik krizin geçmekte olduğu yönünde açıklamalar yaptığına işaret ederek, ancak bürokratların farklı bir tablo yansıttıklarını öne sürdü.

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı'nın, yarın saat 14.00'te yapılacak toplantıya, talepleri gözden geçirip hazırlık yaparak geleceklerini bildirdiğini ifade eden Gündoğdu, basın mensuplarının soruları üzerine, hükümetin getireceği teklif konusunda bir tahmini olmadığını, ancak 2010 yılı için hedef enflasyonun altındaki bir rakamın, sağlıklı, geleceği gören bir rakam olamayacağını söyledi.

Gündoğdu, tekliflerinin yaklaşık 2 aydır konuşulduğunu, ayrıca 15 Ağustosta resmen Kamu İşveren Kuruluna sunulduğunu anımsatarak, bunlara rağmen hükümetin henüz bir teklifle gelmemesini sağlıklı görmediklerini kaydetti.

Ahmet Gündoğdu, ''Maalesef teklif yok, siyasi irade henüz masaya oturmadı'' diye konuştu.

BİZE ULAŞIN