Maliye parayı mektupla çağırdı

Maliye Bakanlığı, yurtiçinde 100 bin kişiye mektup göndererek, yurtdışı hesaplarındaki varlıklarına 'yurda dön' çağrısında bulundu

YURTDIŞINDAKİ varlıkları Türkiye'ye döndürmek için yurtiçinde de harekete geçen Maliye Bakanlığı, 100 bin mektupla kaleyi içten fethetmeye hazırlanıyor. 'Varlık barışından faydalanmanız menfaatinize' diye çağrı yapılan mektupların yanı sıra üç ayrı ülkede düzenlenecek toplantılarla da yurtdışındaki varlıklara dönüş çağrısı yapılacak. Gelir İdaresi Başkanlığı ayrıca varlık barışı için 10 bin afiş ve binlerce broşür bastırdı. "Yepyeni Bir Başlangıç İçin Varlık Barışı" başlıklı afişlerde, vatandaşlara "Yurt içinde ve yurt dışında bulunan varlıklarınızı beyan edin, hem vergisel avantajlardan yararlanın, hem de ülke ekonomisine katkıda bulunun" denildi.

RUSYA'YA DA GİDİLİYOR

1 Haziran 2009 tarihi itibariyle sahip olunan ve yurt dışında bulunan varlıklar ile yurt içinde bulunan ancak işletmenin özkaynakları içerisinde yer almayan varlıkların 30 Eylül 2009 tarihine kadar bildirim veya beyana konu edilebileceği belirtilen mektupların yanı sıra Maliye Bakanlığı bir yandan da Almanya, Belçika ve Rusya'da varlık barışını tanıtıcı toplantılar yapacak.
BİZE ULAŞIN