Haber turu..

Turkcell 450 milyon dolar kredi alacak
TURKCELL
İletişim Hizmetleri A.Ş, Turkcell Grubu şirketlerinin finansman ihtiyaçları ve 2009 yatırım harcamalarında kullanılmak üzere, 450 milyon dolara kadar kredi temini ve söz konusu kredi üzerinden ihtiyaç duyulması halinde grup şirketlerine garanti sağlanması amacıyla şirket yönetiminin yetkilendirilmesine karar verildiğini duyurdu. Turkcell'in Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan açıklamada, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine İlker Kuruöz'ün atandığı da belirtildi.

İddialı tasarımlar bakanı güldürdü
TÜRK ve yabancı 25 erkek mankenin sunduğu Ramsey 2010 İlkbahar-Yaz koleksiyonu, İstanbul Fashion Days kapsamında görkemli bir defile ile modaseverlerle buluştu. Defileyi izleyenler arasında Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan da vardı. Çağlayan, kırmızı ve mor renkteki şort takım elbiseleri izlerken tasarımların renkliliği karşısında kendini tutamayıp güldü. Çağlayan'ın yakın çevresine 'Bunları giymek cesaret ister' dediği öğrenildi. Ramsey ise 2010 Kültür Başkenti İstanbul temalı koleksiyonu ile defileyi izleyenlerin beğenesini topladı. İlker GEZİCİ-MAGAZİN

1 kuruşluk indirime suç duyurusu
TÜKETİCİ
Dernekleri Federasyonu (TÜ- DEF), Ankara 9. İdare Mahkemesi'nin, "Ulaşıma 9 Ekim 2008 tarihinde yapılan zammın yürütmesinin durdurulması'' yönündeki kararına uymadıkları iddiasıyla, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve EGO Genel Müdürü Ömer Ulu hakkında suç duyurusunda bulundu. Başkan Ali Çetin, toplu taşıma ücretlerinde 1 kuruşluk indirime gidildiğini, 1 kuruşluk indirimin pratikte gerçek de olmadığına söyledi.

Halk Bank ve Yapı Kredi faiz düşürdü
KONUT kredisi faiz oranlarında bankaların indirim yarışı devam ediyor. Son olarak Halkbank ve Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranlarını düşürdü. Bireysel kredilerde faiz indirimine giden Halkbank, konut kredisi aylık faiz oranını, 36 ay vadede yüzde 1.20'den yüzde 0.95'e; 37-60 ay arası vadede yüzde 1,25'den yüzde 0.99'a düşürdü. Yapı Kredi ise 36 ay vadede faizi yüzde 0.99'a indirirken, 37-60 ay vadedeki faizi 1.09'a düşürdü.

BİZE ULAŞIN