Haber turu..

360 milyon $'lık 5 yıldızlı stadyum
Türk inşaat şirketi Enka'nın inşa ettiği Doğu Avrupa'nın ilk 5 yıldızlı stadyumu Ukrayna'nın başkenti Kiev'in 700 kilometre güneydoğusunda ağır sanayi şehri Donetsk'te açıldı. Toplam 360 milyon dolara mal olan, çevre düzenlemesi için 40 milyon dolar harcanan Donbass- Arena bir saatte dolup, 8 dakikada tamamen boşaltılabiliyor. 50 bin kişilik stadyumda 52 fast food restoranı 5 bar ve 4 restoran bulunuyor. Stadyum içindeki sıcaklık dışarıdakinden 13 - 14 derece yükseğe ayarlanabiliyor.

Alkolde de vergi incelemesi başladı
Gelir İdaresi Başkanlığı, sigaradan sonra alkol üreticileri ve ithalatçıları nezdinde kapsamlı vergi incelemesi başlattı. Önce 7 ildeki 18 üretici ve ithalatçı firmada fiili envanter çalışması yapıldı, ardından da vergi incelemelerine geçildi. Bu arada Gelir İdaresi Başkanlığı'nın niteliğe uygun olmayan bandrol kullanıldığı gerekçesiyle Burgaz Alkollü İçkiler A.Ş'de daha önce başlattığı özel inceleme kapsamında 16 bin 511 ürüne el konuldu. Gelir İdaresi Başkanlığı yetkilileri, şirkete yönelik vergi incelemesinin devam edeceğini ifade etti. Alkol sektöründe vergi incelemesi yürüten Gelir İdaresi Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde bu çalışmaya sigara firmalarını da dahil etti. İzmir, Manisa, Samsun, Mersin ve Tokat'ta 6 sigara üreticisine fiili envanter çalışması yapıldı. Yakında vergi incelemesine de geçileceği belirtildi.

Köprü ve otoyollardan 286 milyon TL geldi
Paralı geçiş olarak hizmet veren boğaz köprüleri ile işletmedeki paralı otoyollar kazandırmaya devam ediyor. Karayolları Genel Müdürlüğünün son verilerine göre, Temmuz ayı itibariyle boğaz köprüleri ile paralı otoyollardan 285 milyon 768 bin 143 lira gelir elde edildi. Temmuz ayı sonunda İstanbul Boğaziçi ile Fatih Sultan Mehmet köprülerinden 89 milyon 239 bin 519 lira gelir elde edildi. Bu süre içinde köprülerden çift yönlü olarak 84 milyon 91 bin 316 araç geçiş yaptı.

BİZE ULAŞIN