Laz'a İtalyan kulp taktı New York'a adım attı

Ankara'da iş yapan Laz mobilyacı Yaşar Kababulut, Lazzoni markasıyla Aralık ayında New York Manhattan'a mağaza açmaya hazırlanıyor

Cuma 05.09.2009
Güncelleme: Cuma 04.09.2009
ABONE OL
Bulut markasıyla Ankara'da mobilyacılık yaparken 2002 yılında Lazzoni markasını tescil ettiren Yaşar Kababulut, 11 mağazaya ulaştığı yurtiçinden sonra markayı yurtdışına yaymanın peşine düştü. Senegal ve Avustralya'dan sonra New York'ta açacakları mağazayı Noel'e yetiştirmek istediklerini dile getiren Kababulut, şu an dekorasyon için mimarların mağazada çalıştıklarını söyledi. Kababulut, New York'tan sonra İtalya'nın Milano kentine de mağaza açmak için araştırma yaptıklarını belirtti. Şu anda şirketin 25 milyon dolar ciroya sahip olduğunu dile getiren Kababulut, New York'ta açılacak 600 metrekare büyüklüğünde mağazada Ankara'da üretilen mobilyaların satışının yapılacağını dile getirdi.

8 KATLI MAĞAZA AÇACAK

Etiler, Florya, Masko, Modoko, Bağdat Caddesi ve İstinye Park'taki mağazaları dışında Ankara'da üç İzmir'de ise iki mağazaları olduğunu belirten Satış ve Pazarlama Direktörü Ayhan Dervişoğlu mağazanın yaklaşık 100 bin dolara mal olacağını söyledi. Dervişoğlu 15 gün içinde Florya'da da 8 katlı bir mağaza açacaklarını ifade etti.