IFA'dan yeni ürünler

Pazar 06.09.2009
Son Güncelleme: Pazar 06.09.2009
ABONE OL
Evde sinema keyfi dönemi başladı!
TELEVİZYON sinema ile yarışmaya başladı. 3 boyutlu ses ve görüntü 21:9 boyutlarda televizyonla birleşince sinema ile kıyaslanması kaçınılmaz oluyor. Philips 9704 modeli Cinema 21:9 televizyonu ve blu-ray oynatıcısıyla tüketicilerin evde sinema zevkine dönüştüğünü iddia ediyor. 3 Boyutlu Cinema 21:9 televizyonu fuarda ilgi çekti.

Robotlar temizliği size bırakmıyor
EVLERDE
en önemli sorunlardan biri sürekli kirlenen yerleri silme zorluğu. Ev robotları iş yükünü omuzlardan biraz alır gibi oldu. Yuvarlak yapısıyla her yeri temizleyen robotlardan biri de Samsung Furot II. Robot kendi yön takip sistemi ile temizlediği yere dönmüyor. Furot II merdivenleri de algılıyor.

Kameralar interneti sevmeye başladı
FOTOĞRAF makinesi veya video kamera ile çekilen görüntüleri internette paylaşmak uzun zaman alabiliyor. Sony MHS-PM1, HD video kaydı yapıyor ve aynı zamanda fotoğraf çekebiliyor. En küçük HD kameralardan biri olan PM1 çekilen videoların hızla paylaşım sitelerine aktarılmasını sağlıyor. Ayrıca tüm bilgisayarlara USB ile bağlanabiliyorlar.

Işık terapisi bir yastıkta kocatıyor!
TEKNOLOJİ
sağlık konusunda farklı çözümleri yatak odasına bile taşıyor. Philips, özellikle çiftler için tasarlanmış olan Sensual Massager ve uyku yönetimi kategorisinde ruh halini ve enerji düzeyini artırmaya yardımcı, bir ışık terapi cihazı olan Philips goLITE BLU, IFA fuarında tanıtıldı.

Üşengeç internet tutkununa dokunmatik
JOURNE
Touch adını taşıyan cihaz, adından da anlaşılacağı üzere dokunmatik ekranlı bir internette gezinmece tableti. Toshiba, JournE Touch'ın bilgisayarı ve bir mobil cihazı olanlar için Tembellik yaparken internet erişimi için "üçüncü cihaz" olmasını hedefliyor.

3 boyutlu TV için zaman var, organik ise hâlâ maliyetli
DÜNYANIN en büyük tüketici elektroniği fuarı IFA evinize alacağınız televizyonun özelliklerini göz önüne serdi. 3 boyutlu televizyona çok zaman var, LED TV ince tasarruflu ama OLED gibi yepyeni teknoloji değil. OLED teknolojisi hazır ama..!
LED TV:
Arkadan aydınlatmalı LCD teknolojisi kullanılıyor. Aydınlatma için LED teknolojisi tercih edildi. Yüzde 60 - 45 enerji tasarruflu.
OLED TV:
Organik LED TV şimdilik LCD'nin türevi olarak karşımıza çıktı. Organiği hâlâ çok maliyetli olduğu için eve girmesine zaman var.
3D:
3 boyutlu TV fuarın en çok ilgi çekeni. Hazır olmasına daha zaman var.
DOKUNMATİK TV:
Tıpkı dizüstü bilgisayarlar gibi ekrandaki sanal tuş takımına dokunarak, internette sörf yapılabiliyor.