Seyrantepe'ye 11 davet gitti, ikisi teşekkür etti

TOKİ yarın yapacağı Seyrantepe ihalesi için 11 firmayı davet etti. Aşçıoğlu ve Tekfen ihaleye katılmayacağını açıklarken, diğerleri tekliflerini yetiştirmek için çabalıyor

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Pazartesi 08.09.2009 ABONE OL
Seyrantepe Spor Kompleksi inşaatı yarın bir kez daha ihaleye çıkıyor. Daha önce Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 4 kez arsa karşılığı hasılat paylaşımı modeliyle ihaye çıkan ancak idarenin verilen teklifleri yeterli bulmamasıyla iptal edilen Seyrantepe için TOKİ bu kez, hak ediş ödemek suretiyle ihale gerçekleştirecek. TOKİ'nin yeterli gördüğü 11 firmayı davet ettiği ihale yarın saat 10:00'da TOKİ'nin Ankara Bilkent'teki merkezinde yapılacak. TOKİ'nin Seyrantepe ihalesi için davet ettiği firmalar arasında Aşçıoğlu İnşaat, Afa Prefabrik, Varyap, Emay İnşaat, Tekfeni Baytur, Özkar İnşaat ve Sembol inşaat bulunuyor. 9 Eylül tarihinde en düşük teklifi veren firmalar daha sonra tekrar çağrılacak ve ikinci bir oturumda yeni teklifleri istenecek. Seyrantepe stadının 4. kez iptal edilen son ihalesinde Afa Prefabrik TOKİ'ye 127 milyon lira, Aşçıoğlu-Vietrans-Meydanbey-Ağaoğlu Ortak Girişim Grubu ise 147 milyon 500 bin lira vermeyi tahahhüt etmişti.

BİR HAFTALIK SÜRE YETERSİZ
İhaleye bir gün kalmışken, TOKİ'nin davet ettiği firmalardan Aşçıoğlu İnşaat ve Tefken İnşaat inşaat ihaleye katılmayacaklarını açıkladılar. Kimi firmalarda ihaleye katılmak istediklerini ancak, ihaleye davet tarihi ile ihale tarihi arasındaki zamanın, ihale dosyası üzerinde çalışmak için yetersiz olduğunu belirtiyor. Firmalar zamanın kısa olması nedeniyle, yoğun tempoda ihale dosyası üzerinde çalışıyor.

BUGÜN NELER OLDU