Kent, liderliği kaptırmamak için bu bayram da ağlatacak

Duygusal bayram reklamlarıyla Türk halkının tatil rezervasyonlarını erteleten Kent'in Genel Müdürü Khan "İkramlık şekerlemede liderliğimiz sürecek" dedi

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Salı 09.09.2009 ABONE OL
Türkiye'de evlereönce Toffy ardından Miss Bonbon, Susamlı ballı şeker, Madlen ve Elegan ile giren Kent, 2000 yılında başlattığı, duygusal bayram reklamlarına bu yıl da devam ediyor. Çoğunluk hissesi İngiliz Cadbury firması tarafından satın alınan, 400 milyon TL'lik hediye ve ikramlık şeker ve çikolata pazarının lideri Kent bu yıl da bayrama, geleneksel aile temalı reklamlarıyla girecek.

"TÜRKİYE EN İYİ 12 ARASINDA"
Esas gücümüz şekerden alıyoruz" diyen Genel Müdür Ahmad Ahjaz Khan, Türkiye'nin Cadbury dünyası içerisindeki en önemli 12 pazar içerisinde yer aldığını bu yüzden Türkiye'nin şirketin büyümesinde önemli bir yeri olduğunu söyledi. İkramlık ve hediyelik şekerleme kategorisinde Kent'in yüzde 27 pazar payıyla lider olduğunun altını çizen Khan, "Bu yıl da liderliğimiz sürecek. İçinde bulunduğumuz kategori krizden çok etkilenmediği için bu yıl da büyümeye devam edeceğiz. Hedeflediğimiz rakamları tutturacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU