7.3 milyon emekliye bayram öncesinde maaş müjdesi

SSK ve Bağ-Kur kapsamındaki 7 milyon 288 bin emekli, dul ve yetime Ramazan Bayramı öncesinde toplam 4 milyar 352 milyon lira gelir ve aylık ödemesi yapılacak

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Perşembe 10.09.2009 ABONE OL
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, emekli, dul ve yetimlerin aylıklarının Ramazan Bayramı'ndan önce ödeneceğini bildirdi. Bayram öncesinde 16-18 Eylül arasında emeklilerin aylıkların ödenebilmesi için çalışma yaptıklarını belirten Dinçer, buna göre, SSK ve Bağ-Kur kapsamındaki emeklilerin aylıklarını bayram öncesinde alabileceklerinin dile getirdi. Her ayın 17-26'sı arasında ödenen aylıkların 16-18 Eylül arasında ödenecek olmasının bankalarda yığılmaya neden olabileceğine dikkati çeken Dinçer, "Yığılmaların herhangi bir şikayete sebebiyet vermeyeceğini ve emeklilerimizin bizi anlayışla karşılayacağını zannediyorum. Biz yine de elimizden gelen her türlü tedbiri almaya çalışıyoruz. Bankalarla görüşüp konuyla ilgili her türlü kolaylığı sağlayacak tedbirler için çaba sarf ediyoruz'' dedi.

MEKTUP İŞE YARADI
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın yaptığı çalışmaya göre, tahsis numaralarının son rakamı 3, 5, 7, 9 olanlar aylıklarını 16 Eylül'de, 1, 6, 8, olanlar 17 Eylülde, 0, 2, 4 olanlar da 18 Eylül'de alabilecek. Böylece 7 milyon 288 bin emekli, dul ve yetime, bayram öncesinde toplam 4 milyar 352 milyon lira gelir ve aylık ödemesi yapılacak. Türkiye İşçi Emeklileri Derneği, emekli aylıklarının Ramazan Bayramı öncesinde ödenmesi için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'e birer mektup göndermişti.

BUGÜN NELER OLDU