İsviçre'nin en büyük Porsche satış tesisini Doğuş Lozan'da açtı

Doğuş Otomotiv, 23 milyon İsviçre Frankı yatırımla İsviçre'nin en büyük Porsche showroom'unu açtı. Hedef, Türkiye'deki satış rakamlarını yakalamak

Cuma 12.09.2009
ABONE OL
DOĞUŞ Otomotiv, Porsche satış deneyimini İsviçre'nin Lozan şehrine taşıdı. Lozan'da yüzde 99 hissedarı olduğu "D-Auto Suisse SA" şirket ismi ile hizmet vermeye başlayan Doğuş Otomotiv, Porsche satış ve servis merkezi için 23 milyon İsviçre Frankı yatırım gerçekleştirdi. Müşterilere 5 bin metrekare alanda hizmet verecek olan showroom, İsviçre'nin en büyük ve en modern Porsche satış ve servis merkezi olma özelliğini taşıyor. Cenevre ve Bern'e yakınlığı ile stratejik bir noktada bulunan Porsche merkezinde 2009'un son 3 ayında 50; 2010'da ise 200 adet satış gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Porsche mağazasında bu yıl 22; 2010'da ise 25 kişi istihdam edilecek.

HEDEF BÖLGESEL GÜÇ

Açılışta konuşan Doğuş Otomotiv Başkanı Aclan Acar, Porsche AG ile Lozan'da 2007'de bir Porsche showroomu açma yolunda karar aldıklarını belirterek, "Bu doğrultuda, otomotivde bölgesel güç ve global otomotiv şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bir Türk şirketi olarak İsviçre'nin en büyük Porsche showroom'unu hizmete açmaktan ise büyük bir gurur duyuyoruz" dedi.