THY, Sabiha Gökçen'den 7 Avrupa şehrine uçacak

Türk Hava Yolları'nın İstanbul'un Anadolu yakasındaki Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Avrupa uçuşları 9 Kasım'da başlıyor. THY, havaalanında ilk business servisi de verecek

Çarşamba 16.09.2009
ABONE OL
Türk Hava Yolları (THY) ile İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (İSG) arasındaki işbirliği ile Avrupa yakasına geçmeden Avrupa'ya uçmak mümkün olacak. Türk Hava Yolları'nın İstanbul'un Anadolu Yakası'ndaki Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Avrupa uçuşları 9 Kasım'da başlıyor. Tanıtım amacıyla başlangıçta internetten satılan ilk 30 koltuk için Avrupa'ya her şey dahil 94 ve 104 euro gibi fiyatlar belirleyen THY, promosyon amacıyla bu fiyatlara 20 euro ek ile en geç bir saat içinde iç hat bağlantı da verecek. Sabiha Gökçen'de ilk business servisi verecek olan THY bu servis için de Avrupa'ya 499 euroluk promosyon fiyatı belirledi.

HEDEF 1.9 MİLYON YOLCU

Kış Tarifesi'nde Sabiha Gökçen'den THY ile Londra, Stuttgard, Berlin, Köln, Amsterdam, Hannover ve Moskova uçuşları yapılacak. Konuyla ilgili basın toplantısında konuşan THY Ticari Genel Müdür Yardımcısı Orhan Sivrikaya, THY'nin Sabiha Gökçen'deki yolcu sayısını bu yeni hatlarla birlikte 2010 yılında hedeflediği 1 milyon 373 bin'den 1 milyon 874 bine çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.