Kahn parasını Ziraat'ten çekecek

IMF-Dünya Bankası yıllık toplantılarının düzenleneceği İstanbul Kongre Merkezi'nde şube açma izni alabilen tek banka Ziraat oldu

Çarşamba 17.09.2009
ABONE OL
ZİRAAT Bankası, 6-7 Ekim tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak IMF-Dünya Bankası yıllık toplantılarına damgasını vuracak. Zirvenin düzenleneceği İstanbul Kongre Merkezi'nde şube açma izni alabilen tek banka Ziraat oldu. Aralarında IMF Başkanı Dominique Strauss- Kahn, Dünya Bankası Başkanı Robert Zoellick, ABD Hazine Bakanı Timothy Geithner gibi dev isimlerin yer aldığı 15 bin katılımcı bina içindeki bankacılık hizmetlerini Ziraat Bankası şubesi ve ATM'lerinden yapacak. Edinilen bilgiye göre, bankanın seçiminde büyük tartışmalar yaşandı.

KAMU DEVLERİ YARIŞTI

Ziraat'in yanı sıra Halkbank ve Vakıflar Bankası da bu alanda şube açmak istediklerini iletti. Son kararı Ali Babacan verdi ve Ziraat Bankası yarışta ipi göğüsleyen taraf oldu. 120 bin metrekarelik alana kurulu İstanbul Kongre Merkezi'nde faaliyet gösterecek olan Ziraat Bankası şubesinde 6 personel görev yapıyor. Şube toplantılar sonrasında da hizmete devam edecek. Kuyruk oluşmaması için şubenin önüne üç adette ATM cihazı konuldu.

VTM GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR

Ziraat Bankası toplantılar sırasında bir ilke daha imza atacak. İlk denemesini Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 'VTM' adını taşıyan Görüntülü Para Çekme Makinesini dünya finans devlerinin beğenisine sunacak.