169 yıllık Markiz zamana yenildi, pastası tarih oldu

Asırlık Markiz Pastanesi kâr etmeyince Yemek Kulübü Markiz olarak işletilmeye başladı. Mekânda pastanın yerini makarna ve çorba aldı

Cuma 19.09.2009
ABONE OL
80'li yılların sosyetesinin uğrak yeriydi Markiz Pastanesi. Kadınlar en şık kıyafetlerini giyinir, erkekler en şık aksesuvarlarını takar Markiz'de çikolata, pasta yemek ya da limonata içmek için buluşur mekânın zevkini çıkarırdı. Ancak zaman öyle hızlı geçti, nesiller öyle keskin kabuk değiştirdi ki bugün Markiz'in o dillere destan pasta ve çikolatalarının yerinde hamburger ve makarna, Markiz yazan kapısının üstünde ise kocaman bir Yemek Kulübü yazısı duruyor. 169 yıllık tarihinin dördüncü değişimini yaşayan Markiz'den geriye sadece adı kalmış gibi görünüyor.

BEYOĞLU'NA DAHA UYGUN

Haşim Erhan Abaz ve Ufuk Yağcı ortaklığındaki Kahveci Gıda'nın Yönetim Kurulu Danışmanı Burak Alparslan, Beyoğlu caddesinin ihtiyaçlarını karşılamak adına Robert's Coffee'yi Yemek Kulübü'ne dönüştürdüklerini söyledi. Sigara yasağından sonra karlılıklarında azalmalar yaşandığını dile getiren Alpaslan, "Robert's Coffee kar etmiyordu. Sigara yasağı da üstüne gelince insanların uygun fiyata yemek yiyebileceği bir café-restoran konsepti oluşturmaya karar verdik. Yemek Kulübü caddenin gerçeklerine daha uygun" dedi.