"Merrill Lynch'in ofisini Ikea ile döşemeliydim"

Merrill Lynch'in eski CEO'su John Thain, dekorasyon için harcanan paranın 1.2 milyon dolarını iade ettiğini belirterek, "Ofisi, Ikea ile döşemeliydim" dedi

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Pazar 20.09.2009 ABONE OL
Finans şirketi Merrill Lynch'in eski CEO'su John Thain, görev aldığı dönemdeki harcamaları ile gündemden düşmezken şimdi de şirketin ofis mobilyaları için yaptığı renovasyon masraflarına gereğinden fazla para ayırdığı suçlamalarıyla karşı karşıya kaldı. 1.2 milyon dolarlık dekorasyon tutarını geri iade ettiğini hatırlatarak iddialara ilginç bir yanıt veren Thain, "Merrill Lynch'in mevcut dekorasyonuna uygun olarak ofisi renove ettik ve bu çok çok güzel olmuştu. Ama sanırım bu bir hataydı, bunu yaptığım için çok üzgünüm. Eğer bir daha böyle bir şey yapacak olsam, ofisi Ikea ile döşetirim" diyerek kendisini eleştirenleri ti'ye aldı.

'YALAN SÖYLEDİLER'
Harcamalar, krizdeki Merrill Lynch'ın Bank of America tarafından 1 Ocak'ta 29 milyar dolara satın alınmasının ardından ortaya çıkmış ve şirketi kötü yönetiminden dolayı Thain'in görevine son verilmişti. Merrill Lynch'te görev aldığı sürede prim ödemelerini hızlandırdığı yönünde iddialara hedef olduğunu hatırlatan Thain, "Ocak'ta işten kovulduğumda bazıları, 'John Thain gizlice prim ödemelerini hızlandırdı' dedi. Yalan söylüyorlardı ve bu onların başına büyük bir bela açtı. Dokümanlarda her şey ortada" dedi.

"JOHN'U IKEA'YA BEKLİYORUZ"
IKEA isminin Thain'in açıklamalarının ardından basında yer alması üzerine konuşan Ikea basın sözcüsü Mona Astra Liss, "John, istediğin zaman Ikea'ya uğrayabilirsin, seni bekliyoruz" diyerek zengin ev ve ofis mobilya çeşitlerini eski CEO'ya gösterebileceklerini söyledi. Liss, kendilerini ziyaret ettiği takdirde eski CEO'ya ünlü isveç köftelerinden de yedireceklerini belirtti.

BUGÜN NELER OLDU