Haber turu..

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Salı 22.09.2009 ABONE OL
Londralılara Türk yemekleri ziyafeti
Londra'da, Türk restoranlarının bulunduğu sokakta düzenlenen, "Uluslararası Yemek Festivali" Türk yemekleri festivaline dönüştü. Türk gözlemesi, kebap, soğuk mezeler, lokum ve baklava çeşitlerini tatmak isteyenler, standların önünde sıralar oluşturdu. Haringey belediyesi ile çevre sakinleri tarafından organize edilen ve Green Lanes üzerindeki Türk restoranlarının sponsor olduğu festivale, havanın güzel olması nedeni ile Londralıların da ilgisi büyük oldu. Trafiğe kapanan caddede, nazar boncukları, kahve fincanları ve kitaplar da satı

Putin'e Astana'da at eti Mengenli Birol Usta'dan
Kazakistan'a gelen Türk ve Rus liderler, Mengenli aşçı Birol Dinçli'nin elleriyle hazırlanan yemekleri yiyor. Başkent Astana'daki Okan Intercontinental otelinin ahçıbaşısı Dinçli, "Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev, özellikle balık tercih ediyor. Astana'da kaldığı sırada Rusya Başbakanı Vladamir Putin'e de özel yemek hazırladım. Putin, deniz tuzuyla marine edilmiş at eti, istakozlu ravioli, levrek filetosu, balkabağı risoto turffle sos yedi'' diye bilgi verdi.

Peri bacaları bayram turlarının gözdesi oldu
Türkiye'nin peri bacaları ve balon turları ile ünlü turizm merkezlerinden Kapadokya'da bayram hareketliliği yaşanıyor. Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Genel Sekreteri Nazif Demir, turizm işletme belgeli konaklama tesisleri başta olmak üzere belediye belgeli oteller ile ev pansiyonlarında büyük hareketlilik yaşandığını belirterek, Ramazan Bayramı'nın Kapadokya turizmine renk kattığını ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU