Kale istedi, sırrı Japon devlet kasasında yatan seramik geldi

Çanakkale Seramik ve Kalebodur, Japonya'da devlet okulları ve hastanelerde kullanımı zorunlu olan, formülü Japon Devlet Kasası'nda saklı bakteri üretmeyen Ecocarat Seramik'i satmaya başlayacak

Cuma 25.09.2009
Son Güncelleme: Perşembe 24.09.2009
ABONE OL
Çanakkale Seramik&Kalebodur, formülü Japon Devlet Masası'nda gizli olan ve sadece Japon firması Inax tarafından üretilen Ecocarat Seramik'i showroomlarında satışına başlayacak. Ecocarat'ın en büyük özelliği özel formülü sayesinde mikropların yayılmasını engellemesi, bunun yanı sıra nem, sigara dumanı , bakteri ve küf üretmesinin engellenmesi. 2007 yılından itibaren Global Group tarafından Türkiye'ye getirilmeye başlanan Ecocarat Seramik bundan sonra Çanakkale Seramik mazağalarında da satışa sunulacak.

MÜZELER KULLANIYOR

Markayı Türkiye'ye getiren Global Group Başkanı Cüneythan Ergene, ürünün mikroorganizmaların üremesini engellemesi nedeniyle Japonya'da 11 sene önce bulaşıcı hastalıkların önlenmesi için hastane ve okullarda kullanımının zorunlu hale getirildiğini söyledi. Türkiye'de de bazı hastanelerin ürünü tercih ettiğini aktaran Ergene, ürünün okullarda da kullanılması gerektiğini belirtti. Cüneythan Ergene, "Özellikle de domuz gribi endişesinin yaşandığı günümüzde ürünün kullanımı daha kritik hale gelecek" dedi. Ergene, müzelerin de nem ve küfü engellemesi nedeniyle ürünün tercih ettiğini söyledi.

METREKARESİ 70 -100 EURO
Çanakkale Seramik Kalebodur Satış ve Pazarlama Genel Koordinatörü Bahadır Kayan ise ürünün dağıtımını bundan sonra kendilerinin üstleneceğini belirterek "Teknoloji konusunda bu ürünün bir muadili yok" diye konuştu. Ürünün odanın tek bir duvarına uygulanmasının sağlık için yeterli olacağını söyleyen Ergene metrekare fiyatının 70 ile 100 euro arasında değişeceğini kaydetti. Ergene Türkiye'deki satış hedeflerinin bir yılda 1 milyon metrekareye ulaşmak olduğunu da dile getirdi. Kaleseramik Satış ve Pazarlama Genel Koordinatörü Bahadır Kayan da Global Group'la anlaşmayı bir ay önce yaptıklarını ekim ayı sonunda Ecocarat ve Inax ürünlerinin 70 mağazada satışa sunulacağını ifade etti. Kayan, ürünün en çok tercih edildiği kullanım alanlarının konut, okul, hastane, müze, fabrika, spor salonları ve kapalı yüzme havuzları olduğunu belirtti.

JAPON DEVLETİ BULAŞICI HASTALIKLAR İÇİN YAPTIRDI
Ürün 11 yıl önce Japon devletinin kapalı ortamlardaki bulaşıcı hastalıklar karşısında 800 yıllık seramik devi INAX'a antimikrobiyel bir ürün üretmesini istemesiyle ortaya çıktı. Ecocarat'ın formülü Japon Devlet Kasası'nda saklanıyor.