İş arayan değil, aranan olun

Son ekonomik krizle genç nüfusta işsizlik %30lara çıktı. Oysa bu kadar yüksek oranda seyreden işsizliğe karşın, firmalar nitelikli eleman bulmakta sıkıntı yaşıyor.

Pazartesi 28.09.2009 14:59
Güncelleme: Pazartesi 28.09.2009 15:18
ABONE OL
İşçi arayan firmaların yüzde 80`i vasıflı eleman bulamamaktan şikayetçi. İş arayan gençlerin ve eleman arayan işverenlerin bu sıkıntısını aşmak ise mesleki eğitimden geçmektedir. Ayrıca vasıfsızlar iş bulsa da kalıcı olamıyor. İşte burada bu ihtiyacı iyi analiz eden Türkiye'nin en büyük İnsan Kaynakları firmalarından Data Expert kurduğu eğitim portalı Online Akademi.com ile Zaman ve mekan bariyerine takılmayan ' 7/24 her zaman her yerde' eğitime ulaşabilmenin yolunu açmıştır. Online Akademi.com ile Türkiye'nin önde gelen üniversiteleri tarafından verilen mesleki eğitimlere zaman mekan sorunu olmadan her yerden ulaşabileceğiniz gibi bu eğitimler sonunda bu üniversiteler tarafından verilen sertifikaya da sahip olmaktasınız.

ODTÜ, Gazi Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi gibi ülkenin önde gelen üniversiteleri ile, özellikle bilişim alanında bulunan yetişmiş insan açığı ile servis-hizmet sektöründe ki nitelikli insan açığı bu eğitimlerle kapatılabilecek, kişiler meslek sahibi olacaktır. Hayatın her alanına girmiş bilişimde ara eleman açığının had safhada olduğu yapılan araştırmalar göstermektedir.Mezun olmanın yetmediği, asıl önemli olanın mesleki yeterliliğe sahip olunması gerektiği gerçeğinden hareketle üniversite mezunlarına yönelik programların yanı sıra, lise mezunlarına dahi mesleki yeterlilik kazandıracak programlar sunulmaktadır.