TSKB 'Emtiaya talep artacak' dedi, dinamik fon oluşturdu

Aktif kontrol mekanizması sayesinde yatırımcıya yüksek getiri sağlamayı vaat eden TSKB'nin yüzde 100 anapara garantili Dinamik Emtia Fonu için bugün talep toplanmaya başlanacak

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Pazar 28.09.2009 ABONE OL
Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), yıl içinde ihraç ettiği Temiz Enerji ve Tarım Ürünleri Fon'larının ardından, yatırımcıyı aktif kontrol mekanizması sayesinde yüksek getiri fırsatı sunan yüzde 100 ana para garantili Dinamik Emtia Fonu ile tanıştırıyor. Dört farklı emtia sektöründe altı farklı ürüne yatırım yapma imkanı veren fon TSKB ve Yatırım Finansman Menkul Değerler AŞ aracılığıyla halka arz edilecek. Fon için talep toplama bugün başlayacak ve 9 Ekim'e kadar devam edecek. TSKB hazine, yatırım bankacılığı ve dış ilişkilerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Şeniz Yarcan geçen yıla oranla yaklaşık yüzde 40 düşen emtia fiyatlarının, açık pozisyonların kapatılması ve stokların artması nedeniyle yılbaşından itibaren yüzde 15 yükseliş gösterdiğine dikkat çekti. Gelişmekte olan ülkelerdeki yapısal ekonomik reformlar ve destekler nedeniyle, küresel ekonomik krizin ardından büyümenin bu bölgelerden başlayacağını ve emtia taleplerinin artacağını öngördüklerini belirten Yarcan, yatırımcıya, Dinamik Emtia Fonu ile farklı ürünlerde farklı zamanlarda yüksek getiri fırsatı sunacaklarını söyledi.

FON 1 YIL VADELİ OLACAK

Yarcan, Dinamik Emtia Fonu hakkında şu bilgileri verdi: "Dört farklı emtia sektöründen (tarım, enerji, metal ve değerli metal) toplam altı farklı ürüne (buğday, mısır, petrol, alüminyum, bakır ve altın) yatırım fırsatı sunan Dinamik Emtia Fonu ile yatırımcılarımız yüzde 100 anapara garantisine sahip olarak yüksek getiri elde edebilecekler. Hem düşerken hem yükselirken getiriye katılabilecekleri gibi, 1 yıl vadeli fondan ayda iki kez çıkış imkanına sahip olabilecekler."

BUGÜN NELER OLDU