Hintli Jain Irrigation, Adana'da sulamaya 20 milyon $ yatıracak

Sulama teknolojisi şirketi Hintli Jain, Türkiye'deki ilk yatırımını Adana'da 400 kişilik istihdamla yıl sonunda gerçekleştirecek. Bunu, gıda işleme izleyecek

Salı 29.09.2009
Güncelleme: Salı 29.09.2009
ABONE OL
Global çapta 10 binden fazla çalışanı ile sulama teknolojileri alanında faaliyet gösteren Hindistan merkezli Jain Irrigation Systems şirketi Türkiye'deki ilk üretim tesisini yıl sonunda Adana'da faaliyete geçirecek. Firmanın Türkiye yönetim kurulundan yapılan açıklamada 1.1 milyar ABD dolarının üzerinde piyasa değeri olan firmanın 110 ülkede faaliyet gösterdiği vurgulandı.

20 MİLYON DOLARLIK TESİS
İlk etapta sulama sistemlerinin üretileceği 35 bin metrekarelik tesisinin kurulması ile başlayacak yatırımların, önümüzdeki senelerde gıda işleme birimleri ile devam edeceği belirtildi. Adana Hacı Sabancı OSB'de 20 milyon dolara mal olacak tesisin, diğer yatırımlar ile Adana çevresinde 400 kişi için doğrudan iş imkânı yaratmasının hedeflendiği kaydedildi. Şirketin CEO'su Anil Jain, bu yatırımın büyümelerinde önemli bir rol oynayacağını ifade ederek, "Türkiye'deki potansiyel bizi heyecanlandırıyor" dedi.