The New York Times, SABAH gazetesi ile Türkiye'ye geldi

Pulitzer ödüllü kalemlerin yorumlarının yer aldığı The New York Times, SABAH ile her pazar Türk halkıyla ücretsiz olarak buluşacak

Salı 29.09.2009
Son Güncelleme: Perşembe 27.05.2010
ABONE OL
Dünyanın en saygın gazetelerinden The New York Times ile SABAH'ın altı aydır yoğun bir tempoda sürdürdüğü ortak çalışmada sona ulaşıldı. Bu akşam Çırağan'da yapılacak ve çok sayıda yerli ve yabancı konuğun katılacağı "SABAH New York Times" gala gecesinde, Çalık Holding Başkanı Ahmet Çalık, Turkuvaz Medya Başkan Vekili Serhat Albayrak, New York Times Türkiye Yayın Yönetmeni Alparslan Akkuş ve ABD Kongresi Türk Grubu Başkanı Edward Whitfield birer konuşma yapacak. Modern Ahmet Çalıkgazeteciliğin doruk noktası olarak kabul edilen NYT'nin dünyaya yön veren yazıları bu haftadan itibaren her pazar SABAH'la birlikte ücretsiz verilecek. İş dünyası, ekonomi, bilim, sanat, teknoloji, dünya siyaseti ve dünyaca tanınan Pulitzer ödüllü kalemlerin yorumlarından oluşan içeriğiyle NYT International Weekly, her pazar Türkçe ayrı bir gazete şeklinde hazırlanacak.

1.7 MİLYON TİRAJI VAR

Kurulduğu 1851'den bu yana "Basılmaya değer bütün haberler" sloganıyla yayımlanan NYT'nin tirajı hafta içi 1.1 milyon, pazar günleri ise 1.7 milyona çıkıyor. NYT, gazetecilikteki bu deneyimini 25 ülkede 29 gazeteyle birlikte verilen The New York Times International Weekly sayesinde 6 milyonun üzerinde insana ulaştırıyor. Artık bu özel seçkiden oluşan gazete, Sabah'la birlikte Türk okurlara da seslenecek.

İLGİLİ HABERLER

https://www.sabah.com.tr