Agora'dan esinlendi, Ankara'ya iş ve yaşam merkezi kuruyor

Tepe İnşaat, 200 milyon $'lık yatırımla Ankara'nın yeni iş ve ticaret aksı Eskişehir Yolu üzerinde ofis, konut ve mağazalardan oluşan Tepe Prime projesini hayata geçiriyor.

İstanbul Maltepe'de Narcity projesine imza atan taahhütlük sektörünün önde gelen firmalarından Tepe İnşaat, Ankara'nın iş ve ticaret aksı olarak gelişen bölgesi Eskişehir Yolu'nda Tepe Prime Projesi'ni hayata geçiriyor. "Agora" antik kenti kavramından yola çıkılalarak hayata geçirilen, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği'nin (TÇMB) 28 bin metrekarelik arsası üzerinde geliştirilen proje, hasılat paylaşımı modeliyle inşa edilecek. TÇMB'ye toplam hasılattan yüzde 42 pay verecek olan Tepe İnşaat, burada 218 adet ofis, 100 adet stüdyo ve 37 mağazanın yapımına devam ediyor.

'KRİZLE İŞİMİZ OLMAZ'
Tepe İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Süleyman Som, toplam inşaat alanı 96 bin 750 metrekare olacak projeye 200 milyon TL yatırım yapacaklarını ve 350 milyon TL hasılat hedeflediklerini söyledi. Som, "Kriz nedeniyle özel sektör için geliştirdiğimiz taahhütlük projelerinden bir kısmından ya vazgeçildi ya da durduruldu. Ancak kendi yatırım projelerimizde duraksama olmadı. Şimdi de Ankara'nın Batı'ya doğru gelişen en önemli aksı Eskişehir Yolu'nda bölgenin en kapsamlı projesini hayata geçiriyoruz" dedi. Projede 130 bağımsız bölümün satışına 3 ay önce başladıklarını ve tanıtım yapmadan 100'ünün satışını tamamladıklarını söyleyen Som, "Satışlarının tamamlanması 2010 ortalarını bulur. Proje kapanın elinde kalır. Krizle işimiz olmaz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN