Ödül ve takdir sistemiyle 600 milyon $'lık sirki yarattı

Dünyaca ünlü sirk Cirque du Soleil'in Özel Projeler Direktörü Lyn Heward, dans, müzik ve sanatçı performansını aynı sahnede buluşturarak 600 milyon dolar cirolu şirkete imza attı

Dünya çapında 40'tan fazla ülkede 25 farklı dil konuşan 4 bin çalışanıyla yeniden doğan sirk Cirque Du Soleil'in özel projelerinin başındaki kadın Lyn Heward, insana yapılan yatırımın getirdiği başarının en büyük ispatı. Perakende Günleri için 21-22 Ekim'de İstanbul'a gelecek olan Heward, SABAH'a konuştu. Tüm yönetim ve işletme sistemini çalışanları aynı amaçta birleştirip, başarıyı takdir edip ödüllendirme üzerine kurduklarını belirten Heward, "Dünyanın günümüzde içinde bulunduğu duruma bakmaksızın, çalışanların tümü, 'patron' tarafından bilinmeyi ve takdir edilmeyi ister. Bunu göz ardı etmemek gerekir" dedi.

KUTLAYACAK ŞEY BULMALI

Birkaç yıldır Başkanlar Turnesi düzenlediklerini belirten Heward, "Gezi en az 12 duraktan oluşur ve söylenilenleri dinlemek veya seslerini duyurmak isteyen herkesle yüz yüze görüşmeler içerir. Sahnede olsun, ofiste olsun, çalışanlarımızın iyi bir performans göstermesini bekliyorsak, katkılarını takdir etmemiz ve teşvik etmemiz gerekiyor" dedi. Heward sözlerini şöyle noktaladı: "Bu kargaşa halindeki dünyada kutlayacak bir şeyler bulmak önemlidir. Zor zamanları atlatmamızı, alınması gereken zor kararları ve hareketleri kabul etmemizi kolaylaştıran bir kaşık şeker nedir ki?.."

CİRQUE DU SOLEİL'İN TAKDİR SİSTEMİ
Yerine getirilecek görevin ve gerektirdiği yeteneklerin tam olarak anlaşılmış olması.
Yetenekleri, o göreve özgü performansını ve ilgili yetenekleri göz önüne alan, kesin bir şekilde tanımlanmış bir değerlendirme sistemi.
Kurumsal değerlere bağlılık.

ÖNCE ÇALIŞANLAR İZLİYOR
Yıllık performans ikramiyesi.
Yıllık yaratıcılık yarışması.
Başarıların kutlandığı partiler.
Yıllık kurumsal bağışlar yoluyla çalışanların kendi hayır işlerini yapmalarını teşvik.
Bütün gösterilerin ilk önce çalışanlar tarafından izlenmesi.

GÖSTERİLER 5 KITADA 100 MİLYON SEYİRCİ İLE BULUŞTU
Cirque du Soleil'in 40'dan fazla ülkede 4000'den fazla çalışanı var.
Gösteriler 5 kıtada 200'den fazla ülkede 100 milyon seyirci tarafından izlendi.
Her gün kostüm giymesi gereken 1000'den fazla sanatçı için yılda 20 km'den fazla kumaş kullanılıyor.

BİZE ULAŞIN