Turkcell değer yaratmada 9'uncu şirket

Danışmanlık şirketi Boston Consulting Group'un araştırmasına göre, Turkcell, hissedarına en büyük değer yaratan ilk 10 iletişim şirketinden biri oldu

Danışmanlık şirketi Boston Consulting Group'un Değer Yaratanlar Raporu 2009'a giren Turkcell, hissedarına en büyük değeri yaratan ilk 10 iletişim ve teknoloji şirketi arasında yer aldı. Turkcell'den yapılan yazılı açıklamada, 11 yıldır yayınlanan rapora iletişim ve teknoloji alanında Türkiye'den giren ilk şirketin Turkcell olduğu kaydedildi. Listede Turkcell'le birlikte; Apple, Bharti Airtel, China Mobile ve Research in Motion gibi iletişim ve teknoloji firmaları da yer aldı.

PERFORMANSA BAKILDI

Değer Yaratanlar Raporu her sene farklı konseptle hazırlanıyor. Rapor, 2009'da sürdürülebilirliği arama konseptinde yapılan değerlendirmeyle 14 farklı sektördeki şirketleri listeledi. Pazar payını artırma, karı büyütme, farklı alanlara yönelme ve farklı işler için tüm yöntemleri birleştirme gibi kriterlere göre oluşturulan rapor için, şirketlerin 2004-2008 yılı arasında ulaştıkları performans değerlendirilerek, en yüksek ve en düşük değerlerin ortalaması alındı.
BİZE ULAŞIN