Kilosu 5 liradan ayakkabı

İstanbul'da bir mağaza, kilosu 5 liradan ayakkabı sattı. Şişli'deki mağazada gerçekleştirilen ayakkabı satışına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Cumartesi 17.10.2009 12:58 ABONE OL
Mağazanın açılmasıyla içeri giren vatandaşlar, kilosu 5 liradan ayakkabıları sepetlere doldurdu. Firma yetkilisi ayakkabı sanayisini ayakta tutmak için böyle bir girişimde bulunduklarını, bugün için 5 ton ayakkabı satmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Şişli'deki bir firmanın kilosu 5 liradan satılan ayakkabıları kapışıldı. Kilo ile ayakkabı satışına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Mağazanın açılmasıyla içeri giren vatandaşlar, kilosu 5 liradan satılan ayakkabıları sepetlere doldurdu. Vatandaşlar ise uygulamadan memnuniyetlerini dile getirdi.

Satışla ilgili bilgi veren mağaza yöneticisi Alpaslan Selçuk, ayakkabı sanayisini ayakta tutmak için böyle bir yol denediklerini belirtti. Selçuk, "Ham maddeyi kiloyla alıyoruz. Kiloyla alınan ham maddeyi metraja ve taneye çeviriyoruz. Bir de böyle deneyelim dedik." şeklinde konuştu.

Kesinlikle ithal mal satmadıklarını, tüm ürünlerinin yerli olduğunu kaydeden Selçuk sözlerini şöyle sürdürdü: "Tanesi bir liradan Çin malı da satmıyoruz. Vatandaşlarımıza bir sepet doldurma hakkı veriyoruz. İnsanlar da bu uygulamadan çok memnun, onları mutlu edip buradan gönderiyoruz. Bugün bu mağazaya 5 ton ayırdık. Bugün bunu bitireceğimiz düşünüyoruz. Önümüzdeki hafta Bakırköy ve sırasıyla diğer illerde de bunu uygulayacağız."