Türk Müteahhitleri'nin Astana'daki başarısı...

Kazakistan'ın Astana şehrinde 180 bin metrekarelik alana kurulan ve dünyanın en büyük çadırı olduğu bildirilen ''Han Çadırı''nın yapımını Türk müteahhitlik firması üstlendi.

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Cumartesi 17.10.2009 15:32 ABONE OL
Sembol İnşaat tarafından Kazakistan'ın başkenti Astana'da inşa edilen 150 metre yüksekliğindeki Han Çadırı'nda, bir hipermarketin de dahil olduğu 41 bin 406 metrekarelik mağaza alanı bulunacak.

Edinilen bilgiye göre, Han Çadırı'nda göze çarpan en büyük özellik günlük yaşamın tüm ihtiyaçlarına cevap verecek ve hayatı çok daha eğlenceli hale getirecek hobi ve aktivite merkezlerinin 30 bin metrekarelik bir alanda konumlandırılması. Denizi aratmayan devasa bir havuz, yunus havuzu, botanik bahçeleri ve üzerinde gondollar ile romantik gezilerin yapılacağı yapay nehirler, dokuz delikli bir mini golf sahası, fitness merkezi, wellness merkezi ve spa, konser ve parti alanları, disko, dünya mutfaklarının en leziz tatlarının yer aldığı restoranlar ile Han Çadırı beklentilerin çok daha ötesinde bir yaşam tarzı sunuyor. 34 bin metrekarelik dev bir otoparkın da dahil olduğu dev projenin yayıldığı alan 180 bin metrekareyi buluyor.

* HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ...