Çevreciler doğaya mektup yazarak dünyalarını anlatıyor

Çevreci kurumlar ilginç projelere devam ederek farkındalık yaratmaya çalışıyor. Bunlara son örnek Yeşil Bilgi Platformu'nun "Doğaya mektup yaz" projesi

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Pazartesi 19.10.2009 ABONE OL
ÇEVRE dostlarını bir araya getirmek ve bu birliktelikten oluşan gücü toplumun tüm kesimlerinde farkındalık yaratmak için kullanan kurumlar yeni yeni projeler üretiyor. Burada önemli olan yapılmayanı yapmak. Orijinal fikirleriyle her zaman öncülük yapan Yeşil Bilgi Platformu da çevre dostlarını ellerine kalem ve kağıt almaya çağırıyor. "Doğaya mektup yaz, kendi 'dünya'nı anlat" sloganı ile hareket eden Platform, Koç Bilgi Grubu'nun ve platforma üye şirketlerin sosyal sorumluluk kapsamında oluşturduğu bir proje.

YAZAR OLACAKLAR

Yeşil Bilgi Platformu www.yesilbilgi. org'daki "Doğaya Mektup" linki aracılığıyla 25 Kasım'a kadar mektuplarını iletebilecek. Mektuplar, sitede yayınlanacak. Jürinin belirleyeceği "En beğenilen mektup"un sahibi, www.yesilbilgi. org'un yazarı olacak. Çevre sorunlarına dikkat çekmek ve çevre bilgisi yayarak, toplum genelinde çevre bilgisinin bilince dönüşmesi amacıyla faaliyet gösteren Platform, böylece kendisi bir şeyler söylemek yerine sözü çevrecilere bırakmış olacak.

Doğaya mektuplar yaş sınırı olmadan gönderilecek
"DOĞAYA mektup", her yaştan kişinin katılımına açık olacak. Koç Bilgi Grubu Kurumsal İletişim Koordinatörü Banu Aydoğan, "Denizlerimizin hiç kirlenmediği, ormanlarımızın yanmadığı, kuraklığın bittiği, artık hiçbir atığın çöpte olmadığı bir dünyanın, zor ama imkansız olmadığını düşünüyoruz. Bunun için, herkesi doğaya mektup yazarak, kendi 'dünya'larını anlatmaya ve çevre bilincini daha geniş kesimlere aktarmaya davet ediyoruz." dedi ve şöyle devam etti: "Çok değil, en fazla yarım yüzyıl sonra; musluktan su içildiğini, meyvenin dalından kopartılarak yendiğini, toprağın bereketini, şehirlerde temiz hava solunabildiğini, yolların yerinde eskiden ağaçların yükseldiğini, resimlerde kalan canlıların bir zamanlar var olduğunu, çocuklarımıza masal gibi anlatacağız."

BUGÜN NELER OLDU