Çılgın Türkler 32 üreticiyle Avrupa'ya çıkarma yaptı

Belçika'da düzenlenen Busworld Otobüs Fuarı'na 32 firmayla katılan Türkiye, gövde gösterisi yaptı. Otokar, yılın otobüsü ödülünü kazandı

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Pazar 19.10.2009 ABONE OL
BU yıl 16'ncısı düzenlenen otobüs fuarı Busworld, Belçika'nın Kortrijk kentinde kapılarını açtı. 1994'ten itibaren iki yılda bir düzenlenen fuarda; yolcu otobüsü ve kentiçi otobüs üreticileri, aksesuar ve donanım üreticileri, yerel taşımacılık ve turizm organizasyonları olmak üzere 4 ana bölüm bulunuyor. Fuarda ayrıca otomotiv yan sanayine de yer veriliyor. Bu yıl 49 ana üreticinin ürünlerini sergilediği Busworld Otobüs Fuarı'na; İspanya 8 ana üretici, Belçika, Türkiye, Almanya ve Hollanda'nın 5'er ana otobüs üreticisi ile katılıyor.

GÖVDE GÖSTERİSİ

Fuarda ayrıca Polonya 4, İtalya, Fransa, İsveç ve Çin 2'şer, İsviçre, İngiltere, İsrail ve Belarus birer ana üretici ile katılım sağlıyor. Tüm dünyadan iştirak eden katılımcı sayısının 328 olduğu fuarda, Türkiye'yi toplam yan sanayi firmaları ile birlikte 32 firma temsil ediyor. Avrupa'nın önemli otobüs üreticilerinden biri olan Türkiye, pazardaki ağırlığını, katılım oranının yüksekliğiyle fuarda hissettiriyor. Fuara, BMC, Temsa Global, Anadolu Isuzu ve Otokar katıldı.
BUGÜN NELER OLDU