Koç: Toparlanma dönemine hazırız

Perşembe 22.10.2009
ABONE OL
Koç Topluluğu'nun Anadolu Buluşmaları'nın 16'ncısı Konya'da gerçekleşti. Topllantıda görüş ve değerlendirmelerini paylaşan Koç Holding Başkanı Mustafa V. Koç, 2009 yılının zor bir yıl olacağını öngörerek, bu doğrultuda tedbirlerini aldıklarını kaydetti. Koç, şöyle devam etti:

EN BÜYÜK 172. ŞİRKETİZ
"2008 Eylül ayıyla birlikte, aldığımız tedbirlerin olumlu sonuçlarını gözlemeye başladık ve ekonomik konjonktüre bağlı olarak yeni hedefler belirledik. Bir yandan olası tehditlere karşı önlem alırken, bir yandan da sektörlerimizdeki fırsatları yakından takip ederek, ne tür alternatifleri değerlendirebileceğimizi inceledik. Böylece, krize hazır olduğumuz kadar, toparlanma döneminden de en iyi şekilde yararlanabilecek altyapı çalışmalarını da tamamladık.'' Sadece Türkiye'nin değil, dünyanın önce gelen şirketlerinden biri olma hedefinde başarıyla ilerlediklerini belirten Koç, "Gururla ifade etmek isterim ki, bugün dünyanın en büyük 172. şirketi konumundayız. Önümüzdeki dönemde odaklandığımız sektörlerde yurt içi ve dışındaki satın alma fırsatlarını takip edecek ve küresel bir oyuncu olma yönünde yeni adımlar atacağız'' dedi. Koç, Tüpraş'ta yatırımın süreceğini, elektrik üretiminde de yeni yatırım planladıklarını açıkladı.

İHTİYATLI OLALIM
Koç, dünya ekonomisinde ve finans sisteminde iyileşme belirtilerinin güçlendiğini ancak düzenlemelerde kalıcı adımlar atılmadığını belirterek, "Hata yapmamak hayatidir. İhtiyatı elden bırakmamalıyız" dedi.