Coppola, Gülor'un 15 yıllık serüveninden etkilendi

Baba filmlerinin ünlü yönetmeni ve ödüllü şarap üreticisi Coppola Gülor Şarapları'nı tattı. Coppola, etkilendiğini belirtip Sabancı'yı ABD'deki şarap üretim merkezine davet etti

Şaraba olan özel ilgisiyle bilinen ve 35 yıldır kendi şaraplarını üreten ünlü yönetmen Francis Ford Coppola, Gülor Şarapları'nı tattı. Güler Sabancı ve Orhan Türker tarafından S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi'nde ağırlanan Coppola, "Güler Hanım'ı ve Orhan Bey'i tebrik ediyorum. 35 yıldır kendi şaraplarını üreten biri olarak Gülor Şarapları'nın 15 yılda geldiği noktadan çok etkilendim" dedi.

ŞARAPHANESİNE DAVET ETTİ
Bir dizi ziyaret için Türkiye'de bulunan "Godfather" (Baba) serisinin efsane yönetmeni Francis Ford Coppola, Güler Sabancı ve Orhan Türker'i Amerika'daki şaraphanesine davet ederken, kendi şaraplarından da hediye etti. Gülor'un Şarköy tesislerinde üretilen Cabernet- Merlot, Sangiovese, Merlot ve Shiraz şaraplarını tadan Coppola, özellikle Gülor Cabernet- Merlot'nun 2004 ve 2005 rekoltelerini çok beğendiğini ifade etti. Sinemadan bir süredir uzak olan Francis Ford Coppola'nın son yıllarda şarap konusundaki çalışmalarına ağırlık verdiği biliniyor. Ailesi uzun yıllardır şarap işiyle ilgilenen Coppola, oğluyla birlikte California'daki tesislerinde şarap üretimi yapıyor. Coppola, Food & Wine Dergisi tarafından "Amerikan Şarap Ödülü"ne layık görülmüştü.

BİZE ULAŞIN