'Ülke genelinde 10 yılda 100 bin konut yapacağız'

Türkiye genelinde büyük marketlerde kuracağı "örnek daireler" ile satış yapacak

Cumartesi 25.10.2009
Güncelleme: Pazar 25.10.2009
ABONE OL
Fikret İnan'ın Ferrari ile alakası ne?
Fikret İnan yaşam tarzı son derece mütevazı olan birisi. Hiçbir şekilde gece hayatı ve eğlencesi olmayan tamamen ailesiyle mütevazı yaşam süren birisi. Tek zaafı araba tutkusu olması.
Kaç aracınız var?
5 araç var. Ferrari F430, Mercedes CL 550, Mercedes 320, BMW 6.50 Cabrio ve Cherokee Jeep... Ferrari'den etkilenmem oradaki mükemmeliyetten kendi şirketime faydalar çıkartıyorum. Orada insan daha değişik enteresan duygular tadıyor. Bunları kendi hayatınızda uygulamaya başlıyorsunuz. Bunların sonucunda da Fİ Yapı'nın Ferrari'yi geçtiğini düşünüyorum.
Bahçeşehir'deki proje nasıl?
Bahçeşehir projesiyle birlikte "akıllı yaşam sistemini" getireceğiz. Burada insanların çok daha rahat, çok daha kendisini güvende hissettiği yeni bir site yaşamı uygulayacağız. Kıbrıs adasını 4 bin metrekare bir havuz içerisine yerleştirdik. Burada restoranlar olacak. Bunları pazarlıyoruz.
Projeyi nasıl satacaksınız?
Daire fiyatları 69 binle 249 bin arası değişecek. Toplam 3 bin konut. Ayrıca marketten satış yapacağız. Önümüzdeki dönemde 10 bin konut satma hedefimiz var. 10 yılda 100 bin konut sırf İstanbul değil Ankara İzmir Ege'de başka iller ayrıca Anadolu ve Güneydoğu'da. Evet, bunu da Türkiye genelinde yaygın olan süpermarketler üzerinden satmayı planlıyoruz. Marketin içine örnek daire kurulacak. Belli başlılarına... Oradan satış yapacağız.