'Mekân arıyoruz, 81 ilde mağazamız olacak'

Ne alırsan 1 TL konseptini yeni mağazalara uyarlamaya hazırlanan Teknosa, fiyat avantajını da kullanacak

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Pazar 26.10.2009 ABONE OL
TEKNOSA Genel Müdürü Mehmet Nane, mağazalarının bulunmadığı şehirlerde de mekân aramaya devam ettiklerini ve 2010'da Türkiye'de 81 ilde mağazaya sahip olmayı planladıklarını bildirdi. 2009'un ilk 9 ayında yüzde 15 büyüdüklerini ifade eden Nane, 'Başarının anahtarı elimizde. Kurduğumuz binanın katlarını düşük fiyat, ürün çeşidi ve mağazanın konumu oluşturuyor. Çatısını ise marka yatırımı' dedi.

İZMİR'DE BOYOZLU AÇILIŞ

65 ilde 230'un üzerinde mağaza sayısı ile toplam 55 milyon ziyaretçiyi mağazalarında ağırladıklarını ifade eden Nane, "Adana'da kebap, İzmir'de boyoz, İstanbul'da çay ve simit dağıttık. Antep'te de katmer. Antalya'daki açılışta tüketiciyi hangi üründen ne kadar geldiği ve satışlar sırasında ne kadar kaldığı konusunda bilgilendirdik. Ürünü alamayan müşteriden bile alkış aldık" dedi.

NE ALIRSAN 1 LİRA

Extra konseptindeki ilk mağazalarını 28 Ekim'de hizmete açılacak olan İzmir Agora Alışveriş Merkezi'nde hayata geçireceklerini ifade eden Nane, 29 Ekim'de Forum İstanbul bünyesindeki Exxtra mağazasını açacaklarını belirtti. Her iki açılıştada "Ne alırsan 1 TL' benzeri sepetler olacak" diyen Mehmet Nane İstanbul'daki açılışta piyasadaki fiyatların çok altında 127 ekran LCD TV satacaklarını da sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU