Lüks otomobiller ilgi odağı

Bursa'da, devam eden Bursa Oto Show 2009 Fuarı'nda BMW ve Mercedes'in 433 bin ve 421 bin liralık fiyatlarıyla sergilediği lüks modelleri, ilk 3 günde alıcı buldu.

Alınan bilgiye göre, otomobil firmalarının 2010 model otomobil ve ticari araçlarını sergilediği Bursa Oto Show Fuarı, Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde devam ediyor.

Otomobil değiştirmek isteyen ve ilk kez sahip olmayı planlayanlar başta olmak üzere çok sayıda kişi tarafından ziyaret edilen fuarda, en büyük ilgiyi küçük hacimli motora sahip araçlar ve yakıt maliyeti nedeniyle dizel olanlar görüyor.

Fuarda sergilenin lüks otomobiller de ziyaretçilerin ilgi odağı oluyor. BMW ve Mercedes'in sergilediği spor ve sedan lüks araçlar, özellikleriyle dikkati çekiyor.

BMW stant yetkilileri, fiyatları 400 bin liranın üzerine kadar çıkan otomobil ve jiplerin yaşanan ekonomik gelişmelere rağmen beklenenin üzerinde ilgi gördüğünü söyledi.

Fuara getirdikleri içinde en pahalı modelleri olan BMW 740Li sedan modelinin fuarın üçüncü gününde satıldığını bildiren yetkililer, ''Müşteri bu otomobil ile cip arasında kaldı. Ancak son tercihini 433 bin liralık fiyata sahip bu otomobilden yana kullandı. Bu aracın standart paketi 171 bin avro. Opsiyonel donanımı ile fiyat 25 bin avro artıyor'' dedi.

Yetkililer, 6 silindirli bu aracın birçok özelliği bulunduğunu belirterek, ''Televizyona sahip arka koltuk eğlence sistemiyle yolculuk yapan sıkılmıyor. Arka ve yan kamerası bulunuyor. Kapılar tam otomatik. Kapının kapanmama durumu söz konusu olmuyor. Araç kapıları kendi kapatabiliyor. Otomobil, yola göre kendini ayarlıyor. Düz asfalt ve mıcır yolu ayırt edebiliyor'' diye konuştu.

MERCEDES'İN ARACINDAN 2 ADET SATILDI
Mercedes yetkilileri ise 421 bin liralık fiyatıyla sergiledikleri S 350 CDI L modelinden fuarda 2 adet sattıklarını vurgulayarak, halen talep aldıklarını, fuar sonuna kadar daha fazla satış yapabileceklerini söylediler.

Bu araç için finansman da sağlandığını belirten yetkililer, bankanın bu araç için 36 vadeyle 200 bin liralık kredi verdiğini ve aylık geri ödemesinin 7 bin 87 lira olduğunu belirttiler.

Dönüş açısına uygun farlar, ön ve arka eğlence paketine sahip otomobilin sergiledikleri en pahalı araç olduğunu ifade eden yetkililer, ''Otomobilde ayrıca, ön ve arka koltuklarda ısıtma, arka koltuklarında masaj ve hafıza, ışığa duyarlı iç ve dış sol dikiz aynası da bulunuyor. Otomobil, sürücüsüne seyir halinde yüksek güvenlik sağlıyor'' dedi.

BİZE ULAŞIN