Yeşil İnşaat, krizi atlattı yeni projelere başladı

Yeşil İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil, 2'nci Trump Tower için çalışmalara başladıklarını, Zekeriyaköy'de villa, Bodrum'da da resort yapacaklarını söyledi

1998'de Yeşil Plaza ile inşaat sektörüne giren ardından Beylikdüzü'nde 9 bin konutluk Innovia projesine başlayan Yeşil İnşaat, toplam yatırım değeri 1 milyar lirayı bulan Innovia projesinin üçüncü fazına başlamaya hazırlanıyor. Firma, kriz nedeniyle yavaşlattığı yeni yatırımlarına da yeniden hız verecek. Yeşil İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil, Levent'te sahip oldukları arazide ikinci bir Trump Tower yapmak için çalışmalara başladıklarını söyledi. Yeşil, Innovia projesinin 3'üncü etabına başlayacaklarını ve projeden 2 milyar lira satış hasılatı beklediklerini ekledi.

TRUMP İŞLETEBİLİR

Bodrum Türkbükü'nde Dedeman ile ortak resort ve villa projesine de başlayacaklarını aktaran Yeşil, 135 dönüm araziye yapılacak projenin 60 milyon dolar yatırımla gerçekleştirileceğini belirtti. Trump Towers ile işbirliği içinde olan ve Şişli'deki Trump Tower'ın isim hakkına sahip olan Yeşil İnşaat'ın Levent'te sahip olduğu arazide ikinci bir Trump Tower yapmak için hazırlıkta olduğunu söyleyen Yeşil, "Görüşmelerimiz devam ediyor. Projeye şimdi start verirsek, 3-4 yıl içinde tamamlanır. O zamana kadar da Şişli'deki Trump Tower, oturmuş olur" diye konuştu. Yeşil, Levent'te yapmayı planladıkları Trump Tower için 270 metre yükseklik izni istediklerini ve belediyenin kararını beklediklerini söyledi. İzin çıkarsa Levent'teki Sapphire projesini de geçeriz" diye konuşan Yeşil, Trump Tower projesi için grup bünyesindeki Y&Y Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile birlikte yapabileceklerini de kaydetti. Topkapı'daki Yeşil Plaza yanına yapılacak olan Yeşil Plaza 2 projesine de başlayacaklarını söyleyen Yeşil, alt katları uluslararası bir markanın işleteceği otel üst katları ise rezidans olarak planladıklarını kaydetti.

BİZE ULAŞIN