Fi Yapı, lüksten vazgeçti 59 bin TL'ye daire satacak

Yapı Kredi Koray'dan aldığı Mor Ada'yı lüks konuta çevirmek isteyen Fi Yapı, projeyi değiştirerek orta sınıfa yöneldi. FiYaka Bahçeşehir'de fiyatlar 59 bin TL'den başlayacak

Fi Yapı, Yapı Kredi Koray'dan 40 milyon TL'ye satın aldığı Bahçeşehir'deki Mor Ada projesini Fi- Yaka Bahçeşehir'e çeviriyor. Daha önce projeyi lüks konuta çevireceğini açıklayan FiYapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, orta gelir grubundan gelen talep üzerine projeyi değiştirdiklerini söyledi. İnan, "Fi- Yaka Beylikdüzü projemizde 3 günde 465 daire sattık. O projemizden daire satın alamayanlardan çok yüksek talep geldi. Biz de Bahçeşehir projemizde konsept değiştirme kararı aldık" dedi. Fiyaka Bahçeşehir projesinin 3 bin konuttan oluşacağını da kaydeden İnan, bir ayda 2 bin daire satmayı hedeflediklerini söyledi. Projedeki metrekare fiyatları 825 TL olacak. İnşaatına kasım ayında başlanacak projenin 30 ayda teslim edilmesi planlanıyor.

19 BİN TL PEŞİNAT

Büyüklükleri 66 ile 195 metrekare arasında değişen konutlar 59 bin ile 199 bin TL fiyat aralığından satılacak. Projede özel ödeme koşulları da sunacaklarını kaydeden İnan, 19 bin TL peşinat kalan parayı da 30 ay sonra teslim sırasında ödenebileceklerini kaydetti. Ayrıca 19 bin TL peşinat verenler için 12 ile 60 ay arasında yüzde 0.99 faiz oranıyla vadelendirme yapılabiliyor.Projede 1+1'ler de dahil olmak üzere tüm konutlar kapalı otoparka sahip olacak.

BİZE ULAŞIN