Haber turu

Irak petrolü kısa sürede tekrar akacak
NAKLİYAT kaynakları, Kerkük-Yumurtalık petrol boru hattından akımın Pazartesi günü kesildiğini, ancak sevkıyatın kısa süre içerisinde başlamasının beklendiğini söylediler. Boru hattındaki kesintinin nedeninin belli olmadığını belirten bir kaynak, "Boru hattından sevkıyat üç gün önce durdu. Bugün öğleden sonra tekrar başlayabilir" ifadesini kullandı.

Sadettin Saran, krom madeni çıkaracak
SARAN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, iş adamı arkadaşı Nejat Çuhadaroğlu ile birlikte Kastamonu'ya geldi. Enerji yatırımlarına yöneldiklerini belirten Saran, Kastamonu'nun Devrekani ilçesinde krom madeni çıkartacaklarını belirtti. Enerji yatırımına yöneldiklerini belirten Saran, Mersin ve Erzurum'da iki adet HES projesine başladıklarını, Kastamonu'dan da Krom Madeni çıkartacaklarını bildirdi.

SunExpress, Hatay ve Mardin'e uçuyor
ÖZEL havayolu şirketi SunExpress, 2009-2010 kış tarifesi kapsamında, İstanbul Sabiha Gökçen'den Hatay ve Mardin'e karşılıklı direkt uçuşlara başlıyor. Seferler, 5 Kasım 2009 tarihinden itibaren, her iki şehre de perşembe ve pazar günleri gerçekleştirilecek. SunExpress böylece, İstanbul'un Anadolu yakasından Hatay ve Mardin'e direkt sefer düzenleyen ilk havayolu şirketi olurken, Sabiha Gökçen çıkışlı iç hat uçuş noktalarının sayısını da 17'ye yükseltecek. SunExpress'in iç hat bilet fiyatları, her şey dahil 49 TL'den başlıyor.


BİZE ULAŞIN