Vatandaş Cumhuriyet Bayramı'nı yeni teknolojiyi kapışarak kutladı

Cumhuriyet'in büyük Atatürk'ün liderliğinde kuruluşunun 86. yıldönümünün kutlandığı dün, teknoloji tutkunları için coşkulu bir bayram oldu. İstanbul, İzmir ve Malatya'da açılan mağazalarda binlerce yeni teknoloji ürünü kapışıldı

FORUM İstanbul, açıldığı ilk gün teknoloji tutkunlarının adresi oldu. Önde gelen teknoloji ürün mağazası Saturn, Türkiye'deki ilk mağazasını "Yaşasın Cimrilik'' sloganıyla Bayrampaşa'daki Forum İstanbul'da açtı. Saat 06.00'daki açılışa teknoloji meraklıları yoğun ilgi gösterdi. Saat 03.00'den itibaren sıraya giren vatandaşlar, açılışla birlikte özellikle dizüstü bilgisayarlar ve LCD televizyonlara yöneldi. Kampanyalı ürünleri bitmeden almak isteyen vatandaşların izdihama yol açtığı ve kasalar önünde uzun kuyruk oluşturduğu gözlendi.

BÜYÜK KONUŞMAK İÇİN GELDİK

45 bini aşkın en son teknoloji ürünü tüketicilerle buluşturan Saturn'ün Operasyonlardan Sorumlu Türkiye Genel Müdürü Yıldırım Karaali, önümüzdeki yılın sonuna kadar az 5 mağaza açmayı ve Avrupa'daki başarılarını Türkiye'de de sürdürerek en yüksek ciroya ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi. Saturn olarak Türkiye'ye büyük hedeflerle geldiklerini ifade eden Karaali, "Elektronik mağazacılık pazarı Türkiye'de yüksek potansiyele sahip. Bu rekabette gücümüzü göstereceğiz. Büyük konuşmak için buradayız" dedi.

TEKNOSA'DA 2 MİLYONLUK SATIŞ
"Herkes İçin Teknoloji" sloganı ile yola çıkan Teknosa da, Forum İstanbul Alışveriş Merkezi bünyesindeki yeni mağazasının kapılarını dün büyük indirimlerle açtı. 2 bin 500 metrekare alanda hizmet veren Teknosa Exxtra açılışı, ilk güne özel indirimlerle yoğun ilgi gördü. 10 bini aşkın tüketici, uzun kuyruklar oluşturdu. Sabahın ilk ışıkları ile gerçekleşen açılışın ardından, sadece birkaç saat içinde binlerce elektronik ürün uygun fiyatlarla alıcı buldu. Temel elektronik ürünlerin 1, 3 ve 5 TL gibi düşük fiyatlarla satışa sunulduğu sepetler büyük ilgi çekti. En büyük ilgiyi LCD televizyonlar, diz üstü bilgisayarlar, dijital fotoğraf makineleri ve cep telefonları gördü. Açılışa özel kurulan 45 kasa ve 400 kişinin görev aldığı güvenlik önlemleri sayesinde karmaşa ve yığılmanın önüne geçildi. Türkiye'nin her yerine sağlanan ücretsiz eve teslim hizmeti tüketicilere büyük kolaylık sağladı. Açılışa katılan Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, açılış günü satışlarının 2 milyon doları bulacağını söyledi.

BİZE ULAŞIN