Formula 1 İstanbul umudunu komşu ülkelerde arıyor

Formula 1 İstanbul yarışlarına ilgi azalınca TUROB, çareyi komşu ülkelerde tanıtımda buldu. İlk olarak Selanik fuarında F1 otomobiliyle tanıtım yapıldı

Formula 1'in İstanbul ayağı olan İstanbul Grand Prix'ine turist ilgisi geçen yılların çok altında kalınca Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (TUROB) umudunu komşu ülkelere bağladı. Birlik, F1 İstanbul yarışlarına komşu ülkelerden ilgiyi artırmak için Formula 1 otomobilleriyle tanıtıma başladı. Selanik'teki turizm fuarına katılan TUROB, simulatörlü F1 arabaları yarışlar düzenleyerek ilgi çekmeye çalıştı. Yarışı kazanana Formula 1 İstanbul yarışları için bilet ve gidiş dönüş uçak ile konaklama bileti hediye edildi. TUROB Başkanı Timur Bayındır, "Aslında biz Londra, Berlin'deki turizm fuarlarına da katılarak oralarda da tanıtım yapmak istiyoruz. Ancak maliyeti çok fazla. Sponsor bulamıyoruz" diye konuştu.

'OTELLER BOŞ KALIR'
İstanbul'un bu organizasyona sahip çıkmasını isteyen Bayındır "Biz kendi imkânlarımızla sahip çıkmaya çalışıyoruz. Motor GP'yi elimizden kaçırdık. Bunu da kaçırırsak İstanbul'daki otellerimizin 365 günü boş demektir" uyarasında bulundu. Formula 1'in İstanbul ayağı 28-30 Mayıs arasında İstanbul Park pistinde düzenlenecek.

İstanbul'u spor kurtaracak
Timur Bayındır, 2010'da İstanbul turizmini spor organizasyonlarının kurtacağını söyledi. 2010'da Dünya Basketbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak İstanbul'da tanıtım çalışmalarına da başladıklarını söyleyen Bayındır, "Basketbolun hedef kitlesi çok farklı. Bizim için de farklı bir deneyim olacak" dedi.

BİZE ULAŞIN