Estée Lauder'in patronuyla hidrojenli aracı araştırmış

Türkiye'nin Bill Gates'i Manas, Estee Lauder'in patronuyla hidrojenli araç üretmek için ABD'de araştırmalar yapmış. Pininfarina ile bile görüşmüş

Pazartesi 09.11.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 09.11.2009
ABONE OL
Deniz Taksi, İddaa, OGS ve Bilyoner.com gibi projelerle adınızı duyurdunuz. Son olarak ise Eclips uçak markasını satın almaya çalıştınız. Bu projede Murat Günak'la bir araya geldiniz. Bu yaratıcı ortaklığı anlatır mısınız?
Manas
: Günak projelerin başında. Ben ise daha önceki tecrübelerimi kullanarak işin altyapısını, finansmanını çözeceğim. Hayalimde hep uçaklar ve otomobiller vardı. Uçak projem olmadı ama otomobili başaracağız. Zamanında Estee Lauder'in sahibi Ronald Lauder ile beraber Hidrojenli Araba üretmek için Amerika'da 3-4 firmayı satın almak için gezmiş ve İtalyan Pininfarina ile de konuşmuştum. Neler yapılması gerektiğini çok iyi biliyorum.

İHRAÇ EDİLECEK
Ama ikimizin en büyük hedefi elektrikli otomobiller konusunda hergün bir açıklama yapan büyük otomotiv üreticilerinden daha önce ilk olarak Türk malı elektrikli otomobilleri piyasa sunmak. Amacımız sadece Türkiye ve çevre ülkeler değil. Tüm dünyayı hedefliyoruz. Müzelik otomobil yapmayacağız.