Kurban bedelleri belirlendi

Türk Hava Kurumu (THK) vekalet kurban bedelini 280 TL olarak belirledi.

Çarşamba 11.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 11.11.2009 15:01
ABONE OL
THK'dan yapılan yazılı açıklamada, THK'ya vekalet veren vatandaşların kurbanlarının kurum tarafından kesileceği ve kesimin gerçekleştiğini belirtir noter makbuzunun postayla adreslere gönderileceği belirtildi.

Açıklamada, kurbanların dini vecibelere uygun olarak noter huzurunda kesildiği, kesimlerin Et ve Balık Kurumu kombinalarında hijyenik şekilde yapıldığı ve kurban etlerinin ihtiyaç sahiplerine doğru zamanda, güvenilir yöntemle ulaştırıldığı ifade edildi.

Son 5 yılda 422 bin aileye kurban eti dağıtan THK'nın önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da kesilen kurban etlerinin tamamını kavurma yaptırarak ihtiyaç sahiplerine dağıtacağı belirtildi.

Açıklamaya göre, kurbanını THK'ya vekelet vererek kesmek isteyenler kurban bedellerini, Ziraat Bankası, Halkbankası, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Akbank, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, ING Bank, Finansbank, Fortisbank, Türk Ekonomi Bankası ve PTT işyerlerinden, 2008 numaralı hesaba masrafsız olarak 26 Kasım'a kadar yatırabilecek.

Vekalet bedelleri, THK Genel Başkanlığı ve THK şube başkanlıkları aracılığıyla ya da www.thk.org.tr internet adresinden de ödenebilecek.

THK kurban bedelini bu yıl 280 TL, 185 ABD doları ya da 130 avro olarak belirledi.