Seksi Adam & Eve romantik oldu, dizayn ödülünü kaptı

Seksi otel imajından çıkan Adam & Eve Oteli, Yeryüzü Cenneti konsepti ile "En İyi Dizayn Oteli" ödülünü kazandı.

Çarşamba 11.11.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 11.11.2009
ABONE OL
Antalya'da bulunan Adam & Eve Oteli, Londra'da düzenlenen World Travel Award (Dünya Seyahat Ödülleri) kapsamında "En İyi Dizayn Oteli" ödülünü kazandı. Adam & Eve Oteli Genel Müdürü Alper Uçar, ödülü JW Marriott otelde düzenlenen törende aldı. Tasarımı ve konsepti ile en iyi dizayn oteli ödülünü alan Adam & Eve oteli, geçtiğimiz yıllarda "seksi otel' imajından kurtulmak için yeryüzünde bir cennet (Made in Heaven) konseptine geçiş yapmıştı. Otelde bu konsept kapsamında bir 'Romantik Direktör' de bulunuyor. Sevgilisine değişik süprizler yapmak isteyenler için hazırlanan 11 farklı konpsetten birini seçtiğinizde romantik direktör devreye girerek sizin için sevgilinize bir mektup yazıyor, odayı güllerle donatıyor ya da 4 milyon 980 bin adet küçük aynanın kullanıldığı atriumda 'benimle evlenir misin' yazarak evlenme teklifini daha romantik hale getiriyor. 1 Ocak - 31 Ekim 2009 tarihleri arasında 2 bin 400 balayı çiftini ağırladıklarını da söyleyen Uçar," Biz özellikle balayı çiftlerini hedeflemiyoruz. Ancak bu alanda ilk tercih edilen otel oluyoruz" dedi. Uçar, bu sene sonu hedeflerinin 35 milyon euro ciroyu yakalamak olduğunu da kaydetti. Uçar, 2010'da eğlence konsepti ile çok konuşulacaklarını söyleyerek "Ünlü DJ ve ssanatçılarla görüşme halindeyiz" diye konuştu. 2009'un başından itibaren herşey dahil sistemine geçtiklerini söyleyen Uçar, "Herşey dahille gelen turist tam pansiyon kalan arkadaşları için de içki alıyordu. Bizim de bunu denetleme şansımız olmadığı için tamamen herşey dahil sisteme geçtik' dedi. Uçar, bu yaz doluluk oranlarının yüzde 65 olduğunu kaydettti.

"YUNAN VE İSPANYOL OTELCİLER 'TÜRKLER NE YAPIYOR' DİYE GELDİ"
Sistemin Türkiye'de çok iyi işlediğini de kaydeden Uçar, "Bu sene turizmde kan kaybeden Yunan ve İspanyol turizmcilerin yaz boyunca Antalya'ya gelerek sistemin nasıl işlediğini gözlemlediklerini de kaydetti. Bu arada World Travel Award kapsamında En lüks otel ödülünü Mardan, En iyi tam pansiyon resort otelini ise Cornelia Delux Oteli aldı. Londra'da düzenelnen Conde Nast Traveller Lüks Turizm fuarına ise Türkiye'den sadece Adam & Eve ile Mardan otelleri katıldı. Ancak Mardan Oteli'nin fuar eşyaları gümrükte takılınca stand açılamadı.

KÖR RESTORANINA İŞADAMLARI DA GELİYOR
Otelin bünyesinde iki kör garsonun hizmet ettiği tamamen karanlık bir körler restoranı da bulunuyor. Üzerine yemek dökülmemesi için bir tulum giydiriliyor. tüm yemekler kasede servis ediliyor. Karanlık restorana garsonun omzuna elinizi koyarak onun rehberliğinde giriliyor. Uçar, tamamen karanlık bir ortamda yemeklerin yendiği restoranı işadamları ve ünlülerin merak ettiğini ve geldiğini söyledi.