Balkanlar ve Avrasya'da sağlıkta kalkınma konferansı

DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) Sağlık Komisyonu ve TİKA’ nın (Kalkınma İdaresi Başkanlığı) ev sahipliğinde yapılacak olan ‘Balkanlar ve Avrasya'da sağlıkta kalkınma konferansı’nın Basın Toplantısının 13 Kasım Cuma günü saat 16.00’da Feriye Restoran’da gerçekleştirileceği bildirildi.

Perşembe 12.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 12.11.2009 12:10
ABONE OL
13 Kasım Cuma günü gerçekleştirilecek olan basın toplantısında; Türkiye'nin sağlık sektöründe öncü olduğu tıbbı gelişmelerinin hedef ülke katılımcılarına özetleneceği ve bu ülkelerdeki mevcut durum ile ilgili olarak bilgi alınıp Türkiye ile bu ülkeler arasında sağlık konusunda bilgi alışverişine katkı sağlanmasının amaçlandığı konferansla ilgili bilgilendirme yapılacağı belirtildi.

Konferansa katılımcı ülkeler arasında; Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Gürcistan, Karadağ, Kırgızistan, Kosova, Makedonya, Özbekistan, Ukrayna, Türkmenistan, Moldova, Romanya, Kazakistan ve Sırbistan bulunuyor.

Konferansta katılımcı ülkeler arasında Türkiye'de en çok kullanılan başarılı tedavi branşları olan; Hastane Yönetiminde Kritik Noktalar, Kanser Tedavisinde ve Kök Hücre Uygulamasında Yenilikler, Endoskopik Cerrahi ve Uygulama Alanları, Kalp Hastalıkları Tedavisinde Yenilikler, Nörolojik hastalıklar ve tümörlerdeki Son Gelişmeler ve Hastane Sağlık Profesyonellerinin Eğitimi Konusundaki Bölgedeki İhtiyaçlar gibi konularda gerçekleştirilecek paneller ile birlikte bilgilendirme yapılacaktır.

Konferansın açılış konuşmasını DEİK/Türk–Amerikan İş Konseyi Sağlık Komitesi başkanı Meri Bahar'ın geçekleştireştireceği kaydedilirken, konferansta Bayındır Hastanesi Hematoloji ve Kemik İliği Nakli Merkezi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Süleyman Dinçer, Kent Hastanesi Genel Müdürü Dr. Ruşen Yıldırım ve Paragon Turizm Genel Müdürü Nilgün Dereli 'nin de konuşma yapacakları bildirildi.