Kurbanlıklar el yakıyor

İstanbul'da, günler öncesinden hazırlanan pazarlar kurbanlıkların gelmesiyle birlikte hareketlendi. Kurban pazarlarının ilk ziyaretçileri geçen yıla göre fiyatların çok artmasından şikayet etti. Kurbanlık getiren satıcılar da fiyatların yükselmesine maliyet ve masrafların neden olduğunu dile getirdi. Pazarda fiyatlar 2 bin TL ile 11 bin TL arasında değişiyor. Ancak fiyatların hafta sonundan sonra şekillenmesi bekleniyor.

Cumartesi 14.11.2009 00:00
ABONE OL
Kurban Bayramı'na sayılı günler kala pazarlarda hareketlilik başladı. Dün gece yarısından sonra pazarlara getirilen kurbanlıklar bugün görücüye çıktı. Kurban pazarlarının ilk ziyaretçileri satıcıların beyan ettiği fiyatlar karşısında şaşkınlık yaşadı.

Geçen yıl 3 bin TL olan bir kurbanın bu yıl 5-6 bin TL civarında fiyat biçildiğini belirten vatandaşlar, fiyatların çok arttığından yakındı. Fiyat soruşturması yapan bazı vatandaşlarda uçuk buldukları fiyatların birkaç gün içinde oturacağını ve makul seviyeye geleceğini belirtti. Anadolu'nun çeşitli kentlerinden pazara hayvan getiren satıcılar ise, yer kiraları, ulaşım ve nakliye masraflarının geçen yıla çok arttığını bu artışın kurbanlık fiyatlarına yansıtıldığını söyledi.

Çobançeşme Kurban Pazarı'nda 2 bin TL ile 11 Bin TL arasında değişen fiyatlarda kurbanlık bulunduğunu belirten satıcılar bu yıl getirilen kurbanlıkların hepsinin satılmasını beklediklerini söyledi.