Tavşan kızlara iki talip çıktı

Iconix Brand Group'un yanı sıra şirketin eski başkanlarından James Griffiths de Playboy Enterprises'i satın almak için görüşmeler yürütüyor

Cumartesi 14.11.2009
ABONE OL
ABD'li erkek dergisi Playboy'un yayıncısı Playboy Enterprises Inc.'a iki talip çıktı. Hugh Hefner'ın 1953'te kurduğu, krizle birlikte piyasa değeri 100 milyon dolar civarına gerileyen şirketin satış için Iconix Brand Group'un yanısıra Playboy'un eski Başkanlarından James Griffiths ile de pazarlık yürüttüğü eliri sürüldü. Iconix, London Fog ve Candie's gibi giyim markalarının da sahibi. Playboy Enterprises Inc'in 300 milyon dolara satılmasının planlandığı kaydedildi.

HEFNER 300 MİLYON $ İSTİYOR

Iconix'le pazarlıkların sürdüğünün duyulmasının ardından şirketin hisseleri çarşamba günü yüzde 42 yükselmiş ve piyasa değeri 136.3 milyon dolara yükselmişti. Ancak yine de şirketin piyasa değerinin iki katından daha yüksek bir fiyata satılıp, satılmayacağı merak konusu. Playboy'un satılacağı dedikoduları 2009'un ilk çeyreğiyle birlikte ortaya atılmıştı. Playboy hisselerinin yüzde 70'i hâlâ Hefner'ın elindi. Well Capital'in yüzde 10, Fidelity'nin ise şirkettte yüzde 7'lik payı bulunuyor.