Finansçı Rengin Hanım tek taşını bile satarak kendine butik otel yaptırdı

Fortis Commercial Finans Türkiye Genel Müdürü Rengin Ekmekçioğlu'nun hayatında 1987 yılında tatil yaparken gördüğü tarihi ev, ikinci işi oldu

Pazar 15.11.2009
ABONE OL
Rengin Ekmekçioğlu, 1997'de satın aldıktan sonra kendi evi olarak kullandığı Antalya Kaleiçi'ndeki tarihi binayı şimdi otele dönüştürdü. 2000'de babasından kalan miras ile yanındaki tarihi binayı da satın alan Ekmekçioğlu, otelin adını da "Kauçuk Butik Otel" koydu. 1997'de harap, neredeyse yıkılmaya yüz tutmuş bir evi satın alan finans sektörünün deneyimli ismi Ekmekçioğlu, bahçesinde de ait olduğu evi adeta kucaklayan kocaman bir kauçuk ağacı olduğunu görünce daha da büyük bir heyecan yaşadığını belirtiyor. Rengin Ekmekçioğlu; "Ağaç o kadar görkemli ve çekiciydi ki 2'nci derece tarihi eser olan bu virane evi saray gibi gösteriyordu. Bu ağaca âşık olmuştum. İşte Kauçuk hikâyesi böyle başladı" diye sözlerine devam ediyor. Restore ettirdiği bu binayı bir süre ev olarak kullandıktan sonra şimdi de butik otele dönüştüren Ekmekçioğlu, Kaleiçi Kauçuk'ta İstanbul'da yoğun iş hayatının stresini atıyor. Mutlaka her hafta sonu ailesi ve arkadaşlarıyla burada kaldığını belirten finansçı, her iki evin de restorasyonunun kolay olmadığını ifade ediyor.

1.5 MİLYON EURO HARCADI

Ekmekçioğlu, "1.5 milyon euroya mal olan bu otel için tüm mücevherlerimi, bir ev ve tek taşımı bile sattım. Bugün Kauçuk için 'Butik Otel' diyebiliyorsak bu daha ilk çivisi çakılırken kendine özgü bir anlayışla yapıldığı içindir. Kauçuk'ta, tüm ahşap işleri el yapımı. Ustalarımız İstanbul'dan gelip günlerce Kaleiçi'nde kaldı" diyor.