Hafta sonları burada işimin başındayım

Pazar 15.11.2009
ABONE OL
Bu kadar iyi bir kariyer, neden bir de turizm?
Burayı gördükten sonra, satın almak için 2 yıl uğraştım. Evin mimarisini çok beğenmiştim. Hemen de yapmaya başlamadım. Babam hastalandı. Bir türlü gelip uğraşamadım. Babam tarafım Antalyalı. Böyle evlerde bayramlar geçirdim. Bu yaşamı biliyorum. 1994'te babamı kaybettim. Babam buranın bitmiş halini görmedi. İlk kazmayı buraya 1995'te vurdum. 1990-95 arası bir şey yapılmadı. Bu arada benim büyük hastalıklarım (kanseri yendi) vardı. Onlar da bitti, ondan sonra 1995'te buraya kazmayı vurduk. Ben sağlığıma kavuştum. Yeşil ev 1998'de bitti. Ben de 98'de burada yaz geçirdim. 2000 yılında da yan taraf satılıktı. Onu aldım. 2002'de orayı yapmaya başladık. 2003'te kabası bitmişti. 2004'te ben eşimden boşandım, TMSF Yapı Kredi'ye girince işi birtakım ve Londra'ya gittim. Londra'da 2.5 yıl kaldım. Bu arada buranın inşaatını 1 yıl mühürledik. Sonunda ama ben burayı bitirdim. 2008'de bitti, 2009'da da açtım. İkinci inşaat bitince tek başıma bu kadar büyük evde ne işim var dedim ve butik otele dönüştürdüm.

İki işi bir arada yürütmek nasıl oluyor?
Ben hep iki işi bir arada yürüttüm. Benim böyle bir yerim olduğunu herkes biliyor. Kimse bana hayır demedi, derlerse de işten ayrılırım. Bunu çok usturuplu yapmak lazım. Hafta arası burayla ilgilenmiyorum zaten...

ÖZEL İNSANLAR GELSİN
Buranın durumu nedir?

Burası benimle tek başına olabilecek bir yer diye düşünmüyorum. Bana rağmen burası bir şey olmaz. Kaleiçi'ne özel ilgi olması gerek. Şu anda ne kadar ilgi olduğu soru işareti... Antalya'nın gözbebeği olduğunun ne kadar anlaşıldığı konusunda şüphelerim var. Bu belediyenin bundan daha öncekilerin ne kadar özveriyle yaklaştıkları konusunda şüphelerim var. Şimdi anladım ki bunu Toskana da yapsaydım çok daha akıllıca bir iş yapmış olurdum. Çünkü sizi koruyan kollayan bir yönetim yok.

Hedefiniz beklentileriniz nelerdir?
Cebimden para harcamayı durdurmak istiyorum. Geleceğe dönük bir şeyler bırakmak amacıyla yapıyoruz. Hedefim önce Türkiye'yi bilen insanları burayı çekmek. Geldikleri zaman da gerçekten bir Antalya evinde kalmalarını sağlamak.

Kimler burada konaklayacak?
Özel insanların gelmek isteyecekleri, konaklayacakları bir yer... Hem konforlu hem de evin sıcaklığı olan bir atmosfer... Kaleiçi'nde de böyle bir yer yok.